Громадянам рекомендують не купатись та не ловити рибу в Латориці: в чому причина

Життя  15 серпня 2022 року, 11:28 12320

Мукачівські спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області закликають мешканців Мукачівської ТГ утриматися від купання та вилову риби в р. Латориця.

Про це йдеться в повідомленні головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Напередодні в Мукачівській міській раді, за ініціативи начальника Мукачівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Василя Туряниці, відбулося засідання з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Питання для обговорення – заходи з попередження захворювання на холеру, та захворювання викликане холероподібними вібріонами, серед населення Мукачівської міської громади.

Читайте також:  На Закарпатті заборонили ходити та заїжджати до лісу

Підставою для проведення засідання комісії стали результати досліджень води відкритих водойм (річка Латориця в м. Мукачево), проведених Мукачівською філією Державної установи "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоровя України" (зразок №10-р Латориця, район пожежної частини; результат №11 – р. Латориця, центральна частина міста в районі поліклініки) вих. №953/01 від 28.07.2022 року. Згідно результату дослідження були виділені штами, ідентифіковані як холероподібні нетоксигенні вібріони.

Для запобігання та поширення захворювання на холеру та захворювання, викликане холероподібними вібріонами серед населення Мукачівської міської громади, фахівцями Мукачівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області запропоновано план заходів:

  • заборона купання мешканців Мукачівської ТГ в річці Латориця;
  • заборона вилову риби в р. Латориця;
  • посилення уваги медичних закладів по ідентифікації кишкових захворювань;
  • забезпечення очищення та дезінфекції стічних вод закладами та установами в р. Латориця;
  • контроль за забезпеченням подачі якісної та безпечної питної води для населення.

З метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області рекомендує утриматись від купання та вилову риби в р. Латориця.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0