В Україні внесуть деякі зміни до закону про мобілізацію

Життя  20 серпня 2022 року, 19:37 4352

Кабмін підтримав внесення змін до закону про мобілізацію, якими пропонується розширити перелік установ і підприємств, чиї працівники підлягають бронюванню.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки. Після схвалення урядом законопроєкт потрапляє до парламенту, де повинен пройти голосування у двох читаннях.

Читайте також:  Із 1 вересня частині чоловіків дозволять виїжджати за кордон. Але є умови

Так, документ передбачає можливість бронювання для працівників:

  • органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їхня робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів у воєнний час;на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їхнього виконання;
  • на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонного призначення, або таку, яка необхідна для задоволення потреб Збройних Сил;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Також законопроект передбачає можливість осіб, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Серед таких категорій населення люди з інвалідністю, тимчасово непридатні до військової служби особи, заброньовані працівники, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває від 3 дітей, батьки дітей з інвалідністю тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0