Новий опалювальний сезон можуть розпочати пізніше, а температура в оселях буде нижчою

Життя  29 серпня 2022 року, 16:59 1077

На українців, ймовірно, чекає найхолодніша зима за останні десятиліття, а температура в приміщеннях буде встановлена на рівні 17–18°C, що приблизно на чотири градуси нижче за норму.

Про це попереджає голова державного "Нафтогазу" Юрій Вітренко, цитує The Guardian.

Окрім цього опалювальний сезон планують розпочати пізніше і закінчити раніше.

Читайте також:  Тарифи на електроенергію з 1 вересня: чи будуть зміни

Вітренко порадив людям запастися ковдрами та теплим одягом на випадок, якщо температура на вулиці впаде нижче як -10°С.

Він додав, що проходження опалювального сезону залежить від міжнародних партнерів України, які мають надати кошти для імпорту 4 мільярдів кубометрів газу, а також від того, чи не відбуватимуться непередбачувані обставини, такі як знищення росією газової інфраструктури або подальше скорочення постачання газу до Європи.

"Без [західної] фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, а це означатиме, що у нас будуть дуже високі ризики виходу з ладу енергосистеми", – сказав Вітренко.

Він пояснює, що Україна видобуває близько 60% необхідного їй газу всередині країни, а решту імпортує у своїх сусідів з ЄС за ринковими цінами.

Україні потрібно близько 10 мільярдів доларів на імпорт газу. Вітренко каже, що, на його думку, її союзники розуміють необхідність, але він не може бути впевненим, що Україна отримає кошти, бо "дуже важко бути впевненим під час війни".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0