Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • На Закарпатті вчителька відсудила у школи понад 100 тисяч гривень

На Закарпатті вчителька відсудила у школи понад 100 тисяч гривень

На Закарпатті вчителька відсудила у школи понад 100 тисяч гривень

У вересні 2021 року закарпатська вчителька звернулася до суду з позовом до Лозянського закладу середньої освіти I-II ступенів №1 про скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

ВІДЕО ДНЯ

Позовну заяву мотивувала тим, що 11 січня 2018 року її було призначено на посаду вчителя математики та інформатики на період відсутності основного працівника. Згідно наказу від 31 серпня 2021 року позивачку звільнили із посади з підстав закінчення строку трудового договору.

"Про звільнення її повідомили 17 вересня в телефонному режимі, а наступного робочого дня видали копію оскаржуваного наказу та трудову книжку", – повідомляє пресслужба Закарпатського апеляційного суду. 

Реклама
Читайте також:
Молода закарпатська вчителька стала однією з найкращих в Україні

Позивачка вважає наказ про своє звільнення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки після виходу у травні 2021 року основного працівника на роботу вона продовжувала працювати в школі при зменшеному розмірі її педагогічного навантаження. Тому вважає, що на підставі ч.1 ст. 39-1 КЗпП України дію трудового договору було продовжено на невизначений строк і за цих підстав відповідач не мав права її звільняти згідно п.2 ст. 36 КЗпП України.

Реклама

Рішенням Міжгірського районного суду від 21 грудня 2021 року позов було задоволено частково: наказ директора школи про звільнення педагога було визнано неправомірним і скасовано, а позивачку поновлено на посаді вчителя інформатики з неповним навантаженням. У решті позовних вимог місцевий суд відмовив.

Надалі предметом перегляду в суді апеляційної інстанції було рішення місцевого суду в частині відмови у задоволенні позовних вимог педагога у стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу та витрат на правову допомогу.

Перевіривши матеріали справи, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню у повному обсязі. У постанові суду зазначено, що Лозянський ЗЗСО І-ІІ ст. №1 є окремою юридичною особою, який наділений правом прийому та звільнення педагогічних працівників у цьому закладі і повинен нести відповідальність за порушення їх трудових прав.

Реклама

Тож за рішенням суду з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 103704,48 грн. із утриманням прибуткового податку й інших обов`язкових платежів (час вимушеного прогулу – 264 робочі дні) та 7000 грн. судових витрат на правову допомогу.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно