У МОЗ роз’яснили, чи буде примусова вакцинація за новим законом про здоров’я

Життя  3 жовтня 2022 року, 16:39 955

У новому законі про систему громадського здоров’я з’явилася стаття про імунопрофілактику, але не передбачено положення про її обов’язковість та примусовість.

Про це заявив лікар-імунолог, член експертної групи при МОЗ України Федір Лапій.

Читайте також:  В Україні на початку жовтня прогнозують зростання кількості хворих на коронавірус

Відповідаючи на запитання, чи запроваджується законом №4142 примусова вакцинація, Лапій наголосив: "Ні, абсолютно. І раніше у нас існували норми закону – закон "Про захист населення від інфекційних хвороб", закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Не говорячи про те, що вище законів у нас є Конституція, де є поняття прав та обов’язків.Це закон про громадське здоров’я. Там є, дійсно, стаття про імунопрофілактику, але абсолютно нічого нового щодо обов’язковості, примусовості порівняно з тим, що ми вже мали раніше, там нічого немає.

Він зазначив, що у новому законі про систему громадського здоров’я перераховується більша, ніж раніше, кількість інфекційних захворювань.

"У цьому законі, в розділі імунопрофілактики, перераховується 11 інфекційних захворювань. Десять з яких ми вже маємо в календарі щеплень. А нова інфекційна хвороба, яка в цьому законі згадується, – це вакцинація проти пневмококової інфекції. І Україна, мабуть, одна з дуже небагатьох країн, яка ще досі не почала захищати своїх дітей та своє населення від інфекцій, пов’язаних із пневмококом", – заявив лікар-імунолог.

6 вересня ВР ухвалила закон про систему громадського здоров’я (№4142). Документ визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні. Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0