У Чехії активісти купили для ЗСУ модернізований танк Т-72 Avenger

Життя  3 жовтня 2022 року, 16:00 1260

Чеські активісти зібрали 1,3 млн доларів за місяць на купівлю модернізованого танку Т-72 Avenger для потреб Збройних сил України.

Активісти запустили ініціативу зі збору коштів для ЗСУ під назвою "Подарунок для путіна". До неї доєдналися 11 тисяч людей. За місяць їм вдалося зібрати понад 1,3 млн доларів, на які чехи купили не лише танк, а й боєприпаси для нього. Вони також домовились про доставку танку в Україну.

Читайте також:  Воїни "Закарпатського легіону" звільнили від окупантів одне з сіл Херсонщини

Зазначається, що перед збором коштів організатори акції порадилися із українськими військовими, а щодо купівлі танка та його транспортування консультувалися із Міністерством оборони Чехії.

"Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили для ЗСУ танк – модернізований T-72 AVANGER. Йому дали ім’я Томаш. 33 млн крон (понад 1,3 млн дол.) через ініціативу "Подарунок для путіна" зібрали понад 11 тис. людей. Дякуємо!" - написав посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Зазначимо, що Т-72 Avenger – це чеська комплексна модернізація радянського танка Т-72. Він вдосконалений пристроями, що покращують бойові можливості і ефективність використання танка, а також підвищують безпеку екіпажу.

Сучасні прицільні засоби, у тому числі й нічного бачення, забезпечують виявлення об’єктів у темну пору доби на дальності до 4 км.

Танк має сучасну радіостанцію та внутрішній зв’язок підвищеної стійкості до радіоелектронних перешкод. Він обладнаний GPS-модулем для відображення навігаційних даних і передачі своїх координат.

Джерело: РБК Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0