Відновити та обміняти посвідчення водія знову можна онлайн: порядок дій

Життя  6 жовтня 2022 року, 20:52 2505

Головний сервісний центр МВС спільно з ДП «ІНФОТЕХ» та Укрпоштою відновлює онлайн послугу, яку було призупинено з міркувань безпеки через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Про це повідомляє Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Закарпатській області.

Відтепер знову можна замовити обмін та відновлення посвідчення водія через Електронний кабінет водія. Для користувачів онлайн сервісу фактично нічого не змінюється: як і раніше через смартфон чи ноутбук можна замовити послугу досить швидко. Водночас забрати посвідчення можна буде особисто як у будь-якому найближчому сервісному центрі МВС, так і через сервіс поштового оператора.

Читайте також:  Обміняти водійські права на десятилітні: що за закон пропонує Кабмін

«Щодня до 142-ох діючих сервісних центрів МВС звертаються близько 2 тисяч клієнтів для обміну посвідчення водія. І вже відсьогодні таку операцію можливо замовити онлайн. Відтак забрати готовий документ можна буде або в зручному для себе сервісному центрі МВС або в найближчому відділені Укрпошти, чи навіть замовити доставку кур’єром Укрпошти додому», — зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Яка вартість послуги

Орієнтовна вартість послуги — 254 грн за бланк посвідчення, 26 грн за адміністративні послуги сервісного центру МВС та 294 грн за логістичні витрати, може бути також нарахована комісія банку.

Коли потрібно обміняти посвідчення водія

Посвідчення водія варто обміняти у таких випадках:

 • у разі непридатності посвідчення для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо):
 • у разі зміни персональних даних власника (прізвище, прізвище, ім’я, по батькові, стать — проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну);
 • за бажанням власника (наприклад, з метою отримання більш сучасного бланку, або уточнення персональних даних латинськими літерами, заміни фото тощо);
 • після закінчення терміну дії.

Відновити посвідчення водія можна:

 • у разі крадіжки (тоді потрібно для початку звернутись до поліції);
 • у разі втрати.

Як здійснити обмін або відновлення посвідчення водія

Для відновлення або обміну посвідчення водія треба дотримуватись такого порядку дій:

 1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія, обравши зручний спосіб — за допомогою електронного підпису, BankID або Дія.Підпису.
 2. У меню послуг обрати пункт «Електронні послуги», потім знайти та вибрати «Відновлення та обмін посвідчення водія».
 3. Перевірити правильність контактних даних та в блоці «Обрати причину» позначити один із запропонованих варіантів.
 4. Заповнити усі обов’язкові поля заявки.
 5. Обрати зручний вам сервісний центр МВС, або поштове відділення національного оператора поштового сервісу в якому плануєте отримати виготовлене посвідчення водія.
 6. Підписати заяву за допомогою електронного підпису, BankID або Дія.Підпису.
 7. Сплатити за послугу особистою банківською картою.
 8. Отримати автоматичне повідомлення щодо успішної подачі заявки на отримання послуги «Відновлення та обмін посвідчення водія», на цьому етапі вже можна слідкувати в Електронному кабінеті водія зміни у статусі заявки.
 9. Отримати готове посвідчення водія особисто в сервісному центрі МВС або на поштовому відділенні Укрпошти.

Скільки часу треба на оформлення нового посвідчення водія

Тривалість надання послуги — до 10 днів. Важливо, що як тільки буде оформлено заявку на обмін або відновлення посвідчення водія, старе посвідчення зникне з Електронного кабінету водія та застосунку Дія і вже нове з’явиться після особистого отримання документу.

Нагадаємо, що поліцейські зупинятимуть автівки на Закарпатті.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0