У Закарпатській обласній лікарні запрацює телемедицина

Життя  12 жовтня 2022 року, 07:12 2366

Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака Закарпатської обласної ради у рамках міжнародного грантового проєкту HUSKROUА (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна) "Транскордонний обмін знаннями про метод мініінвазивної хірургії та сучасна медична допомога" покращує рівень медичних послуг та вдосконалює медичне обладнання.

Проєкт має на меті створити необхідні умови для відповідного та високоякісного медичного обслуговування, пов’язаного з хірургічним втручанням, з особливим акцентом на сучасне медичне обслуговування пацієнтів, що отримали травми та поранення під час військових дій, – інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

Читайте також:  Закарпатська область стане окремим госпітальним округом: як тепер лікуватимуть людей

У рамках проєкту відбувся обмін досвідом між експертами, майстер-класи з відеоскопічної хірургії в режимі реального часу. Також на основі даних наукової діяльності та практичного досвіду партнерів розроблятимуться загальні медичні протоколи для лікарів, котрі працюють з пацієнтами з вогнепальними пораненнями.

Партнером Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Новака є Центральна лікарня та університетська навчальна лікарня округу Боршод-Абауй-Земплен у місті Мішкольц Угорщини.

Загальна вартість проєкту – 463 394,15 Євро, у тому числі: 417 054,73 євро – грант та внесок партнерів у сумі 46 339,42 євро. Бюджет для української сторони: 221 454,60 євро, у тому числі грант – 199 309,14 та внесок партнера 22 145,46 євро.

Наразі тривають наукові конференції згідно з програмою проєкту.

Проведено відкриті процедури закупівлі стійки лапароскопічної, системи ендоскопічної візуалізації, лапароскопічного набору для хірургічних процедур, електрохірургічної системи, рентген-апарату типу С-арка, візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини тощо.

Наразі триває процес закупівлі комплекту телемедичного обладнання, очікуваною вартістю близько 14 тис євро.

"Враховуючи воєнний стан, знання з лікування вогнепальних поранень, отримані нашими лікарями у процесі реалізації залученого нами гранту, є надактуальними. Крім того, упевнений, що нове телемедичне обладнання дозволить нашим медикам через комунікацію у реальному часу зі своїми європейськими колегами значно підвищити рівень та якість надання медичних послуг", – зауважив голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0