У Чехії десятки тисяч людей зібралися на мітинг заради підтримки України

Життя  31 жовтня 2022 року, 09:05 546

У Чехії в неділю, 30 жовтня, відбувся мітинг на підтримку України у її боротьбі з повномасштабною російською агресією. Також чехи виступали проти популізму низки проросійськи налаштованих політиків.

Акцію провели у центрі Праги, на Вацлавській площі. Захід зібрав десятки тисяч людей, пише видання Reuters.

Як повідомляється, його організував громадський рух "Мільйон миттєвостей для демократії". Багато хто з присутніх на площі приніс із собою прапори Чехії, США, НАТО, України та Європейського союзу. На сцені були розміщені плакати з написами: "Чехія – проти страху", "Ми дамо цьому раду", "Дякую за відвагу, Україно!".

Читайте також:  Зеленський присвоїв Празі почесну відзнаку "Місто-рятувальник"

Ціль мітингу організатори сформулювали як "проти страху". Страху, який, на їхню думку, насаджується проросійськими силами, які вимагають перестати надавати підтримку Україні та погодитись з газовим шантажем диктатора володимира путіна.

У ході мітингу на зв’язок із учасниками акції вийшла перша леді України Олена Зеленська. Вона закликала чехів залишатися зосередженими на тому, що відбувається в країні, і твердо стояти на своїх позиціях.

Вона заявила, що Україна не дозволить москві "занурити світ у темряву".

"Ми не дозволимо росії втягнути нас чи весь світ у пітьму. Темрява ніколи не переможе. Поки люди не заплющать очі на війну, наше світло ніколи не згасне", – сказала Зеленська.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0