Віряни відзначають День пам’яті великомученика Димитрія Солунського

Життя  8 листопада 2022 року, 07:19 976

8 листопада християни східного обряду відзначають День пам’яті великомученика Димитрія Солунського, який також називають Дмитрів день.

Наші пращури вважали, що цей день завершує землеробський рік. Вважалося, що Димитрій закриває землю і приводив зиму, ключі він залишав у себе, а навесні передавав святому Юрію.

Жив Дмитрій Солунський у III-IV столітті в місті Фессалоніки (Солунь, Греція). Народився в сімї римського проконсула. Але його батьки були таємними християнами. Коли помер батько, Дмитрій отримав його посаду, проте вирішив не переслідувати християн, як того хотіли тодішні правителі, а відкрито прославляв Спасителя і навіть боровся з язичниками.

Читайте також:  Свята у листопаді 2022 року: коли Димитрія та Михайля

За це правитель вирішив його заарештувати, проте Дмитрій дізнався про це заздалегідь і доручив своєму слузі Луппу роздати всі статки сім’ї бідним та нужденним. При цьому слуга примовляв слова: "Будемо шукати собі багатства небесного". Вставши на суді перед імператором Максиміліаном, Дмитрій вголос визнав себе християнином, за що був кинутий до в’язниці.

Згодом під час гладіаторських боїв християнин Нестор вбив улюбленого бійця імператора Максиміліана – Лія. Той був відомий своїм безжальним ставленням до християн. Максиміліан так сильно розлютився, що наказав вбити не лише Лія, але й іншого християнина – Дмитрія.

Вранці 8 листопада його вивели на площу і пронизали тіло списами. Пізніше християни таємно поховали Дмитрія. А слуга його Луппа взяв перстень та ризу великомученика і потім здійснив з їхньою допомогою чимало див.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0