На Закарпатті подали клопотання про створення заказника на Вільшанському водосховищі

Життя  8 листопада 2022 року, 12:03 531

На Закарпатті екоорганізації подали клопотання до Закарпатської ОВА про створення заказника місцевого значення "Берег закарпатського моря" на Вільшанському водосховищі. 

Під охорону планують взяти не лише сам берег Вільшанського водосховища, а й галявини з цінною рослинністю, які примикають до території Нацпарку "Синевир", але раніше не входили до його складу. На цих галявинах зростає багато рідкісних, червонокнижних видів рослин.

Як повідомляє "Суспільне. Ужгород", клопотання подали громадські організації "Українська природоохоронна група" та "Чисто.де".

Читайте також:  У закарпатському селі із річки виловили сотні кілограм сміття

"Берег закарпатського моря" уже близько 2-х років прибирають люди з різних куточків України та світу від побутового сміття. "Мета людей, які долучалися до таких екозаходів, була не просто прибрати, а й зберегти природу цього дивовижного куточку Карпат", — йдеться у публікації.

В "Українській природоохоронній групі" зазначають, що створення ландшафтного заказника місцевого значення дозволить зберегти унікальну екосистему.

"Надавши охоронний статус цим місцям, вдасться створити природоохоронну зону та умови для свідомого екотуризму. Гості заказника зможуть познайомитися з дивовижною красою цього місця, його історією, рослинним та тваринним світом, поважаючи та не порушуючи їх спокій", — повідомили в екорганізації.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0