Святкування Нового 2023 року в умовах війни: як це буде в різних регіонах України

Життя  14 листопада 2022 року, 08:46 5964

В різних регіонах України триває обговорення, як святкуватимуть Новий 2023 рік. Спільне одне – жодних масових гулянь ніде не буде. А от чи буде головна ялинка на площі того чи іншого населеного пункту, – дискусія триває.

Вже зараз відомо, що деякі регіони вирішили не встановлювати головні ялинки та не прикрашати головні вулиці святковою ілюмінацією.

Подекуди влада радиться з місцевими жителями через різного роду опитування. У Києві, приміром, міська влада заявила про готовність встановити ялинку. Однак на сайті КМДА з’явилася петиція про те, що ставити ялинку у столиці недоречно, яка дуже швидко набрала потрібну кількість голосів. Пізніше з’явилася й інша петиція – за ялинку. Міська влада столиці остаточне рішення щодо новорічних свят ще не ухвалила.

Читайте також:  Як святкуватимуть Новий рік 2023 та Різдво: стали відомі перші дані

Утім, оперативний штаб ради оборони Київщині заборонив використання святкової ілюмінації, у тому числі ялинок, парків та вулиць. Це стосується як комерційної, так і комунальної та державної власності.

Яка ситуація в інших містах:

  • У Рівному цьогоріч ялинку не встановлюватимуть, бо, за словами мера міста Олександра Третяка, 56% людей висловились проти святкувань. У центрі міста, де в минулі роки стояла ялинка, зараз прощаються з загиблими бійцями ЗСУ. Мер планував встановити ялинку у парку, однак і від цієї ідеї у Рівному відмовилися.
  • У Запоріжжі також святкові заходи обмежать. Однак щодо ялинки ще не вирішили. Якщо ялинку і встановлять, витрачати кошти на неї не будуть: використають куплене торік дерево, гірлянди й прикраси.
  • У місті Кременчук на Полтавщині вже вирішили – ялинку монтуватимуть, однак грошей на прикраси не витрачатимуть.Масових зимових свят у місті також не буде. Однак буде працювати встановлена підприємцем ковзанка.
  • Поставити ялинку планують і у ще одному місті Полтавщини – Миргороді. Однак без ілюмінацій та святкових заходів біля неї.
  • Щодо самої Полтави, то міський голова Олександр Мамай проти ялинки також не заперечує. Однак треба дочекатися дозволу Кабміну та згоди мешканців громади.
  • В Івано-Франківську цьогоріч планують встановити ялинку, створену з малюнків дітей. "У нас є ініціатива – поставити не традиційну штучну ялинку, а зробити символічну ялинку перемоги з малюнків наших дітей. Їх буде більше тисячі. Тому звичної ялинки не буде", – повідомив Руслан Марцінків. Біля ялинки міська влада обіцяє зробити невелике освітлення, однак ілюмінацій не буде. Утім, на свята обіцяють вмикати вуличне освітлення на довший час, ніж зараз.
  • У Чернівцях цьогоріч також вирішили обійтися без 18-метрової ялинки. Встановлювати її на Соборній площі під час війни влада вважає недоречним. Новорічної локації там також не буде, бо тепер на площі розміщені ангари для допомоги переселенцям. Однак влада планує встановити 7-метрову ялинку у парку і створити фотозони на площах. У Чернігові жодних заходів до Нового року не буде. За словами начальника міського управління культури та туризму Олександра Шевчука, у нинішній ситуації у місті можуть думати лише про елементи атмосфери та про вітання дітей, а формат святкувань треба переглянути.

Станом на 14 листопада не всі регіони країни визначилися з форматом свят. Тому далі будемо оновлювати список.

Раніше видання публікувало, чи буде додатковий вихідний у грудні 2022 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0