Україна просить більше ППО, щоб перехоплювати російські ракети над територією, суміжною з НАТО

Життя  16 листопада 2022 року, 07:24 765

Після інформації про імовірне падіння російських ракет на території Польщі, гостро постає питання закриття українського неба авіацією. Принаймні над територією, суміжною з територіями країн НАТО.

Про це в ефірі телемарафону заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

"Для того, щоб захистити країни Північноатлантичного простору потрібно максимально наситити нашу державу засобами ППО, щоб ми могли перехоплювати збивати рос ракети і не допускати їхнього потрапляння на територію країн членів НАТО", – заявив Кулеба.

Читайте також:  ЗМІ повідомляють, що у Польщі впали 2 російські ракети. Скликають термінову зустріч комітету нацбезпеки

"Я переконаний, що Партнери будуть діяти максимально обережно, але при цьому максимально зважено. Ніхто з них не може дозволити собі продемонструвати слабкість. Слабкість означатиме потурання подальшим діям росії. Але і на занадто радикальні рішення піти їм буде важко. Знайти цей баланс – це і буде головною задачею для європейських дипломатів і військових", – додав він.

Кулеба повідомив, що українські дипломати на зв’язку із польськими колегами щодо інформації про падіння ракет рф на території Польщі.

"Ми в таких випадках завжди реагуємо холоднокровно, але активно, вже на зв’язку і з польськими колегами й з іншими країнами. Не думаю, що зараз в Європі є хоча б одна столиця, де дипломати й військові відпочивають", – сказав він.

Кулеба також додав, що поляки мають насамперед дати чітку кваліфікацію того, що відбулося зі свого боку.

"Від цього багато залежатиме. Треба визнати, що вже 8 місяців Україна щодня повторює, що сьогодні захист українського неба – захист неба НАТО", — додав міністр.

Джерело: Суспільне
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0