Як дізнатись, доки не буде світла: енергетики озвучили пояснення

Життя  17 листопада 2022 року, 11:45 22907

Після ракетних ударів росії по об’єктах критичної інфраструктури України на Закарпатті почали часто відключати електропостачання. Останніми днями люди сидять без світла понад 10-15 годин. Подібні ситуації виникають і в інших областях України.

Однак закарпатці в соцмережах дедалі частіше пишуть про те, що світло в краї відключають не за графіком, який напередодні публікує "Закарпаттяобленерго". Чому так відбувається і як дізнатися, скільки не буде світла?

Енергетики постарались відповісти на ці та інші питання. За словами спеціалістів, графіки вводяться за розпорядженням диспетчера "Укренерго".

Читайте також:  "Укренерго" під час повітряної тривоги опублікувало термінову інформацію

"Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер "Укренерго" дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти", – пояснили енергетики.

Тому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години не можна. "Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки і називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК "Укренерго", – наголошують енергетики.

За словами фахівці, точно сказати скільки часу в тому чи іншому населеному пункті не буде світла і коли саме – неможливо.

"Ми теж були б раді, повідомити вас про все максимально конкретно, повірте, але це неможливо. Це не зрада і не хайп. Це вимушені заходи", – запевняють енергетики.

Спеціалісти з обленерго додають: якщо у вас вимкнули світло, це з ймовірністю 90% ваша черга графіків аварійних вимкнень. Спрогнозувати, доки не буде світла, складно. Якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись.

Нагадаємо, Закарпаттяобленерго опублікувало графік відключень світла на 17 листопада.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0