Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Україна відмовилася безкоштовно зберігати газ для ЄС і Газпрому

Україна відмовилася безкоштовно зберігати газ для ЄС і Газпрому

Україна відмовилася безкоштовно зберігати газ для ЄС і Газпрому
Україна відмовляється від створення резерву газу, який зазвичай формувався для забезпечення стабільності поставок у ЄС. Про це повідомляють з посиланням на начальника департаменту науково-технічної...

Україна відмовляється від створення резерву газу, який зазвичай формувався для забезпечення стабільності поставок у ЄС. Про це повідомляють з посиланням на начальника департаменту науково-технічної діяльності й зовнішніх зв'язків компанії "Укртрансгаз" Романа Шимка.

ВІДЕО ДНЯ

У компанії відзначили, що закачають у підземні сховища газу всього 17-18 млрд кубометрів палива, повідомив Шимко.

Зазвичай до початку опалювального сезону "Укртрансгаз" накопичує в ПГС 22-25 млрд кубометрів газу як гарантію його безперебійного транзиту в ЄС. "Але цього року ми закачаємо обсяги, яких Україні достатньо для проходження опалювального сезону",— заявив Шимко.

Реклама

В "Нафтогаз України" слова Шимка не коментують. Але за словами високопоставленого джерела в Міненерго, рішення скоротити накопичення газу пов'язане з наміром "Нафтогаза" домогтися від "Газпрому" і європейських споживачів газу плати за зберігання необхідного їм узимку страхового обсягу палива в українських сховищах. "Україна з року в рік витрачає значні кошти на покупку влітку газу в "Газпрому"" — ми беремо для цього великі кредити й платимо відсотки", - сказав співрозмовник. "У результаті взимку "Газпром" використовує цей газ для забезпечення країн Євросоюзу надконтрактними обсягами у випадку різкого похолодання, продаючи його по дуже високій ціні. У результаті ми від цього не тільки нічого не виграємо, але й втрачаємо на банківських відсотках по кредитах".

Фактично тепер запаси палива повинні створювати "Газпром" або ЄС, і на їхньому зберіганні "Нафтогаз" може заробити близько $300-400 млн у рік. Втім, таке рішення може погіршити відносини України з "Газпромом" і європейськими споживачами, вважають експерти.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно