Стало відомо, як українцям залишатися на зв’язку навіть у критичній ситуації

Життя  27 листопада 2022 року, 11:43 3533

В умовах постійного відключення світла та зв’язку українцям треба знати способи, за допомогою яких можна залишатися на зв’язку.

Навіть в умовах блекауту можуть статися події, які потребують негайного зв’язку. Тому варто притримуватись порад, які допоможуть залишатись в курсі подій навіть тоді, коли немає електроенергії.

Читайте також:  Застосовано у повному обсязі: в Закарпатській ОДА зробили заяву про відключення світла

Як залишатися на зв’язку в умовах блекауту

  1. Треба користуватися фіксованими мережами звʼязку. Якщо під час вимкнення світла не працює мережа вашого оператора, то варто скористатись національним роумінгом.
  2. Українцям радять завантажити всю важливу інформацію в памʼять смартфона або виписати на папірець. Це стосується і номерів телефонів, щоб можна було залефонувати з будь-якого телефону.
  3. Окрім того, варто скоротити всі розмови до мінімуму, щоб не перенавантажувати мережу. Адже саме у цей час хтось може намагатися використати мережу, щоб викликати рятувальників або швидку.
  4. Варто більше користуватися текстовими повідомленнями, а не дзвінками та відеодзвінками.
  5. Також українцям радять встановити обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків та найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube – так відео зможуть хоч повільно, але провантажуватись.
  6. Варто не користуватися режимом автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах.

Як викликати ДСНС, якщо немає зв’язку

Щоб викликати ДСНС, треба зателефонувати 112. Якщо потужності мережі недостатньо, то треба надіслати повідомлення близьким із проханням зателефонувати.

Також, з метою уникнення таких випадків, можна заздалегідь встановити на телефон месенджери, які працюють за принципом рації, щоб тримати звʼязок, якщо зникне мережа.

Нагадаємо, що можливі нові обстріли: Арахамія зробив заяву. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0