Відключення електрики в області: керівник "Закарпаттяобленерго" роз’яснив графіки та інші моменти

Життя  28 листопада 2022 року, 15:52 30989

Ситуацію з відключенням електроенергії в Ужгороді, у Закарпатській області та загалом в Україні обговорили сьогодні на брифінгу у міській раді.

Як зазначив на початку міський голова Богдан Андріїв, щоб фахово пояснити людям, що відбувається із відключенням світла, про графіки відключень, живлення критичної інфраструктури, запросили генерального директора ПрАТ "Закарпаттяобленерго" Олександра Білака.

У брифінгу взяли участь також секретар міської ради Арсен Мелкумян, заступник міського голови Вадим Борець, депутати та працівники Ужгородської міської ради, журналісти, мешканці міста, – інформує пресслужба Ужгородської міської ради.

Читайте також:  У вівторок не буде світла кілька разів на добу: графік відключень електроенергії на 29 листопада

Богдан Євстафійович наголосив, що всім відомо, що близько 50% енергетичної інфраструктури України зруйновано через обстріли росіянами об’єктів енергетики. Подякував енергетикам, які працюють цілодобово, щоб вирівняти ситуацію з енергопостачанням, та нашим Збройним Силам, завдяки яким енергетики можуть проводити такі відновлювальні роботи, а ми можемо тут працювати.

"Є багато запитань до нас, як міської влади. Я практично цілодобово відповідаю ужгородцям, намагаюся пояснити ситуацію. Однак найбільша проблема – що люди не можуть зрозуміти, чому в одних будинках світло є, а в інших поряд немає", – відзначив міський голова.

Прокоментував у зв’язку із цим і ситуацію з вуличним освітленням. Відзначив, що вмикають його на кілька годин увечері, коли більшість людей повертаються з роботи, діти зі школи чи гуртків. Погодили часткове відновлення вуличного освітлення з керівництвом "Закарпаттяобленерго" та Закарпатської ОВА з огляду на те, що зросла кількість ДТП, наїздів на пішоходів. Не освітлюються вулиці, які знаходяться на лінії, де ввечері відключене енергопостачання.

Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %. Про це сказав генеральний директор ПрАТ "Закарпаттяобленерго" Олександр Білак. Він наголосив, що сьогодні наявний дефіцит електроенергії по всій Україні, і причиною цього є ракетні обстріли окупантами об’єктів інфраструктури. Те обладнання, яке було зруйновано, цілодобово відновлюється, але на це потрібно багато часу і значні зусилля.

"Дефіцит потужності з електроенергії для Закарпатської області на сьогодні, 28 листопада, на рівні 200 мВт, а це всього 50 % від потреби. Торік в аналогічний час потреби області сягали 400 мВт, а в години пік ще більше", – розповів Олександр Білак.

Додав, що доводиться вимикати половину області, а в години пік – і до 70 % області. При цьому енергетикам необхідно буквально за лічені хвилини ухвалювати рішення для того, щоб балансувати систему.

Також розповів, що схеми електроенергії побудовані й розроблені в мирний час, і не адаптовані під воєнний. Відповідно, розроблені такі ж графіки. Але якщо доводяться ліміти по потужності, які не дозволяють позмінно застосовувати черги, то доводиться виходити за їхні межі. Така ситуація і є останнім часом.

За словами Олександра Білака, наразі в області забезпечується робота критичної інфраструктури – лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів, для них електроенергія подається першочергово.

У ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не відмикають. І споживачів, яким пощастило потрапити у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.

"Якщо енергетики не дотримуються доведених обмежень, застосовують Спеціальні графіки аварійних відключень, на те, щоб їх застосувати, мають 3 хвилини, і тоді відключають цілі райони. Наприклад, нещодавно так відімкнули повністю Рахівщину і Тячівщину", – наголосив Олександр Білак.

Міський голова Богдан Андріїв також розповів, що для об’єктів критичної інфраструктури – а це лікарні, водоканал – закупили генератори, вони можуть забезпечити найбільш нагальні потреби цих закладів та установ. Разом із тим, придбають для них генератори ще більшої потужності, кошти для цього є, тривають процедури закупівлі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 15
Max 03.12.2022, 20:49
Коментар очікує модерацію
Марина 30.11.2022, 19:27
Коментар очікує модерацію
юрій туряниця 30.11.2022, 07:30
Коментар очікує модерацію
Єва 30.11.2022, 05:12
Коментар очікує модерацію
Невідомий 30.11.2022, 04:18
Коментар очікує модерацію
Іванка 29.11.2022, 21:39
Коментар очікує модерацію
Natali 29.11.2022, 21:08
Коментар очікує модерацію
Natali 29.11.2022, 11:30
Коментар очікує модерацію
Sem 29.11.2022, 10:10
Переселенці з Києва кажуть, що таких відключень як в Ужгороді навіть там немає. Складіть нормальні графіки, а не відключайте одних тих самих. Доречі район Боздоша ще не разу не відключали і т.д.
Роберт 29.11.2022, 09:18
Люди все би розуміли якщо дійсно по графіку але тут не так!? Якщо 50% то подача світла мала бути на добу хоча б 12-ть годин (наголошую по графіку) а дають макс 5/7 годин і то у ночи. Якщо б енергетики постаралися все би було справедливо а не слухали місцеву владу!
Ivan 28.11.2022, 23:22
А ви до тепер де були неадаптовані брихачі
Яна 28.11.2022, 22:02
Всі все розуміють, але теж графіки є кожного дня їх не дотримуються, Рахівський район без газу вже тиждень виключають світло на 8годин,як людям бути, хворим діткам не нагріти, ні отопити хату немож.
Василь 28.11.2022, 19:59
Ви вже набридли зі своїм світлом Доробратово Негрово 4 години на добу і це включають опівночі коли всі сплять!!! Вночі встаєш щоб помитись побритись помити грязний одяг і все інше..... Щоб на вулиці де жиють депутати так подавали світло....
Марина 28.11.2022, 18:56
Чому в росвигові люди без світла а у центрі города х..й світло виключать вул мира, вул Пушкіна вул Ярослава мудрого і так далі їм світло даже на 10мин не виключили де тут справедливість
Споживач 28.11.2022, 18:23
Не робіть з людей дурних. На жаль ніхто з простого населення не може вас перевірити на використання енергії