В Україні вирішили контролювати дотримання графіків відключення світла

Життя  1 грудня 2022 року, 08:35 4072

Міністерство енергетики доручило Державній інспекції енергетичного нагляду України на час воєнного стану здійснювати перевірки обленерго на предмет коректності застосування графіків відключення електроенергії.

Як повідомляє пресслужба Міненерго, за дорученням Міністерства енергетики Державною інспекцією енергетичного нагляду України було проведено моніторинг коректності застосування графіків відключень, дотримання операторами систем розподілу їх термінів і тривалості.

Читайте також:  В одних нема світла 12 годин, в інших – 2: чому в Україні нерівномірно відключають електроенергію

"За результатами моніторингу для посилення контролю за складанням та виконанням графіків погодинних відключень Міненерго видало наказ, згідно з яким Держенергонагляд протягом періоду воєнного стану здійснюватиме позапланові перевірки на об’єктах енергетики", – йдеться у повідомленні.

До перевірок будуть залучені представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Служби безпеки України, а також НЕК "Укренерго" – в частині перевірок Операторів системи розподілу (ОСР).

Окрім графіків відключення, перевіркам підлягатиме технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

"Графіки відключення електроенергії мають бути складені та застосовуватись відповідно до вимог чинного законодавства та максимально, наскільки це зараз можливо, враховувати потреби споживачів. Оператори систем розподілу мають чітко дотримуватися цих графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій", – зазначив міністр Герман Галущенко.

Також, відповідно до наказу міністерства, уповноважені представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах "Укренерго" та ОСР в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків відключення електроенергії.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
мук 01.12.2022, 10:11
Коментар очікує модерацію