Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Різдво 25 грудня: коли Україна перейде на новий календар свят

Різдво 25 грудня: коли Україна перейде на новий календар свят

Україна невдовзі може перейти на новий календар свят. Є ймовірність, що вже у 2023 році всі православні церкви святкуватимуть Різдво 25 грудня, а святий Миколай приходитиме до дітей 6 грудня, а не 19-го.

ВІДЕО ДНЯ

Священник ПЦУ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко під час брифінгу "Укрінформу" розповів, коли можуть перевести церковний календар на Новоюліанський і як це зробити. Також він пояснив, коли варто святкувати найближче Різдво.

Коли Україна святкуватиме Різдво

Православна церква України ще не прийняла рішення щодо зміни календаря. Однак цього року дозволила парафіям вибирати, коли проводити різдвяне богослужіння – 25 грудня чи 7 січня.

Реклама
Читайте також:
Як святкуватимуть Новий рік 2023 та Різдво: стали відомі перші дані

За словами Коваленка, більшість християнського світу живе по Новоюліанському календарю і святкує Боже народження у грудні. Українська церква живе по Юліанському календарі і теж святкує Різдво 25 грудня, але за старим стилем. Ця дата збігається із 7 січня.

Реклама

"Ми у своїх парафіях порадилися і вирішили, що будемо відзначатимемо дві дати. Різдво багатоденне, як і Великдень – після нього є світлий тиждень, а тоді ще 40 днів. Зазвичай після Різдва були святки аж до Водохрестя. Моя особиста пропозиція – проводити їх від 25 грудня по 7 січня", – заявив священнослужитель

Коли змінять церковний календар

"Пора починати обговорювати те, щоб українська церква прийняла рішення про перехід на Новоюліанський календар. Було б добре, якби це вирішувалось не однією церквою, а всією релігійною спільнотою", – зазначає Коваленко.

Він наголошує, що Новий рік за церковним календарем починається 1 вересня. До цього часу варто було б розв’язати ці питання. А цьогорічні святкування мають стати показовими.

Реклама

"Треба розуміти, що в церквах люди більш консервативні і вони тяжіють до традицій і прагнуть у них залишитись. Суспільство – більш прогресивне. Думаю, що можливі варіанти, які б задовольняти усіх. Наприклад, нинішній – дозволити тим, хто хоче святкувати Різдво 25 грудня. Це як певний перехідний період", – додає отець Георгій.

Коваленко вважає, що те, що 25 грудня кілька років тому оголосили вихідним – це певний етап дискусії.

"Спочатку треба визначитись в середині кожної церкви, а тоді створювати комісії. Також потрібна певна синхронізація з державним календарем. Бо деякі релігійні свята є державними", – заявив Коваленко.

За його словами, цей процес потребує певної волі духовного верховенства, просвітницької діяльності і державної підтримки, зокрема інформаційної.

"Соціологічні дослідження показують, що постійно зростає кількість людей, які б бажали, щоб ми були ближче до християнського світу, ніж до росії. Але думаю, що московський патріархат буде проти цього", – підсумував священник.

Нагадаємо, раніше "PMG.ua" писало про календар свят на грудень 2022 та чи буде додатковий вихідний цього місяця.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно