Чи можуть мобілізувати людину, якщо вона знаходиться не за місцем прописки

Життя  11 грудня 2022 року, 19:21 5307

Військовозобов’язані українці за законом повинні стати на військовий облік за місцем прописки. Але якщо чоловік перебуває в іншій області досить довгий час, то необхідно знятися з попереднього ТЦК і стати на облік у новому місці.

Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Читайте також:  В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію

Хто повинен з’явитися в центр комплектування

Як уточнив полковник, відповідно до українського законодавства військовозобов’язані віком від 18 до 60 років повинні з’явитися у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем фактичного проживання.

Чи повинен ставати на облік в новому місці чоловік, якщо він виїхав туди на короткий час

Звісно, якщо людина приїхала в гості до родичів на кілька днів чи перебуває у відрядженні протягом короткого проміжку часу, то здійснювати повторну процедуру обліку не потрібно. А в разі отримання повістки можна не з’являтися у місцевий ТЦК для уточнення особистих даних.

Також Роман Горбач запевнив, що представники центру комплектування в одній області не мають повноважень направляти на проходження якихось дій у ТЦК в іншому регіоні України.

"Але якщо у спілкуванні з’ясується, що громадянин тут мешкає якийсь час, то згідно закону він мусив би стати на військовий облік. Його можуть запросити для постановки і уточнення всіх облікових даних. Якщо людина у відрядженні – мають бути відповідні документи", – пояснив військовий.

Нагадаємо, що українському пілоту присвоїли звання Героя України: чим відзначився.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0