Лікар каже про "дуже важкий грип" в Україні: особливості цьогорічного вірусу та ускладнень від нього

Життя  19 грудня 2022 року, 16:11 3661

Цього сезону в Україні циркулюють чотири штами грипу – по два типу А і В. Хвороба проходить у дві фази і може спричиняти тяжкі ускладнення. Крім звичних симптомів, вірус викликає біль у вухах, блювоту і діарею.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів лікар Тарас Жиравецький.

За словами медика, цьогоріч грип протікає у дві фази. Перша триває до 7 днів. При ній – температура, кашель, виділення з носа, біль в горлі, біль у м’язах. Температура знижується на 5-6 день. Перші 3 дні температуру важко збити ліками. Після зниження температури стан пацієнта покращується.

Читайте також:  Закарпаття на порозі епідемії грипу та ГРВІ: чи закриватимуть школи і садки

"Дуже важкий грип зараз мандрує Україною. У дітей болять вуха, може бути блювота та діарея. Висока температура перші 2-3 дні, яка погано збивається. Пам’ятайте, що потрібно понижувати температуру і пити багато води. У жодному разі не можна при грипі приймати імуномодулятори. Це небезпечно", – говорить лікар.

Наголошує, що якщо гарячка тримається понад 5 днів, це може свідчити про ускладнення. Це переважно наслідки приєднання бактерійних інфекцій.

Друга фаза хвороби розпочинається на 7-8 день. Тоді знову може піднятись температура, поновлюється кашель, біль в животі, може доєднатись діарея, блювота, біль у вухах.

У другій фазі захворювання важливо зробити загальний аналіз крові та перевірити С-реактивний білок.

"Не такий страшний грип, як його ускладнення. Пам‘ятайте, що вони, як і при ковіді, найчастіше настають з 6-7 дня захворювання. Може бути пневмонія і через 14 днів після грипу, а також загострення хронічних захворювань", – заявляє лікар.

Джерело: РБК Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0