Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

22 грудня – День святої Анни: що не можна робити сьогодні

22 грудня – День святої Анни: що не можна робити сьогодні

Щорічно 22 грудня Церква вшановує пам’ять святої Анни, яка є матір’ю Діви Марії. Саме цього дня, згідно з переказами, була зачата Богородиця.

ВІДЕО ДНЯ

Анну та Іоакима називають Богоотцями, адже вони були предками Ісуса Христа у плоті. Тобто мали людську подобу та жили за правилами гідних християн. До самої старості подружжя прожило без дітей, щодня молилися, щоб Бог послав їм дитину.

Тоді Іоаким та Анна пообіцяли Господу, що вони віддадуть своє дитя служінню Богу, якщо він їх почує. І їхні молитви були почуті. Коли подружжя вирушило до Єрусалиму, там вони зачали Марію. Майже одразу Іоаким та Анна віддали свою доньку в храм.

Реклама
Читайте також:
Грудень 2022 року: календар свят та чи буде додатковий вихідний

Традиції дня

В давнину дівчата 22 грудня завжди збиралися разом, готувалися до зустрічі Нового року, розповідали одна одній цікаві історії. Наприклад, цього дня готували смачні та святкові страви, які потім прикрасять новорічний стіл, а ще робили прикраси для оселі.

Реклама

Цікаво, що 22 грудня також вважали днем бджолярів. А тому серед наших предків існувала традиція йти до вуликів, оглядати їх і молитися, щоб бджоли легко пережили зиму та дали багато меду наступного року.

Що не можна робити 22 грудня

Пресвяту Анну здавна вважали покровителькою дівчат, жінок, матерів і вагітних. Тому більшість заборон стосуються саме їх. Наприклад, тим, хто чекає на дитину, цього дня заборонено розпалювати вогонь, займатися хатньою роботою, стригти нігті та волосся, шити, в’язати і вишивати.

Всім іншим забороняється лаятися, ображатися, важко працювати.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно