22 грудня – День святої Анни: що не можна робити сьогодні

Життя  22 грудня 2022 року, 07:16 3701

Щорічно 22 грудня Церква вшановує пам’ять святої Анни, яка є матір’ю Діви Марії. Саме цього дня, згідно з переказами, була зачата Богородиця.

Анну та Іоакима називають Богоотцями, адже вони були предками Ісуса Христа у плоті. Тобто мали людську подобу та жили за правилами гідних християн. До самої старості подружжя прожило без дітей, щодня молилися, щоб Бог послав їм дитину.

Тоді Іоаким та Анна пообіцяли Господу, що вони віддадуть своє дитя служінню Богу, якщо він їх почує. І їхні молитви були почуті. Коли подружжя вирушило до Єрусалиму, там вони зачали Марію. Майже одразу Іоаким та Анна віддали свою доньку в храм.

Читайте також:  Грудень 2022 року: календар свят та чи буде додатковий вихідний

Традиції дня

В давнину дівчата 22 грудня завжди збиралися разом, готувалися до зустрічі Нового року, розповідали одна одній цікаві історії. Наприклад, цього дня готували смачні та святкові страви, які потім прикрасять новорічний стіл, а ще робили прикраси для оселі.

Цікаво, що 22 грудня також вважали днем бджолярів. А тому серед наших предків існувала традиція йти до вуликів, оглядати їх і молитися, щоб бджоли легко пережили зиму та дали багато меду наступного року.

Що не можна робити 22 грудня

Пресвяту Анну здавна вважали покровителькою дівчат, жінок, матерів і вагітних. Тому більшість заборон стосуються саме їх. Наприклад, тим, хто чекає на дитину, цього дня заборонено розпалювати вогонь, займатися хатньою роботою, стригти нігті та волосся, шити, в’язати і вишивати.

Всім іншим забороняється лаятися, ображатися, важко працювати.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0