Відомо, чи евакуюватимуть українців із великих міст у разі блекауту

Життя  23 грудня 2022 року, 09:30 3661

Ситуація з електропостачанням в Україні залишається складною вже не перший місяць. Розглядають всі можливі варіанти, в тому числі і ймовірність блекауту. Проте у випадку блекауту влада не планує централізовано евакуювати мешканців великих міст у сільську місцевість.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. "Ні. Централізовано можна вивозити, наприклад, з Херсону в іншу область, де є умови для розміщення. У випадку блекауту, це зовсім інша історія. Якщо він буде по всій країні, то куди вивозити, якщо вся країна в умовах гуманітарної катастрофи?" – зазначив прем’єр.

Читайте також:  В Україні розробили план, щоб уникнути блекауту, – експерт

"Ми розуміємо, що відбуватиметься. Частина людей переїде в найближчі сільські населенні пункти, частина планує залишитись в містах і вже зробила відповідні приготування, – додав Денис Шмигаль. – Хтось прийде в "Пункт незламності". Хтось виїде за кордон".

За словами Шмигаля, окремі інструкції на випадок блекауту мають соціальні служби, бо є велика категорія людей, які потребують підтримки і опіки. Також окремі інструкції є в енергетиків, як максимально швидко відновити систему, і заживити в першу чергу "об’єкти виживання" – постачання води, тепла та зв’язку.

"Ключове завдання буде вижити. Тому зараз робимо усе, аби не допустити такого сценарію", – наголосив прем’єр.

Нагадаємо, опубліковано графік відключень електроенергії на 23 грудня.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0