Реформа церковного календаря буде розглянута ПЦУ та УГКЦ

Життя  25 грудня 2022 року, 08:30 3213

Православна церква України та Українська греко-католицька церква створять спільну робочу групу для вивчення можливого переходу на новий календар.

Про це повідомляється на сайті УГКЦ.

Читайте також:  Коли святкувати Різдво – 25 грудня чи 7 січня: у Дії стартувало опитування

24 грудня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів зустріч з Митрополитом Київським і всієї України ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм у його резиденції на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Предстоятелі вирішили створити спільну робочу групу для конкретних пропозицій календарної реформи.

Як зазначили у пресцентрі УГКЦ, особливу увагу предстоятелі Церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря.

Спільну групу започаткують з нагоди відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому Соборі, зокрема, було визначено календарні принципи церковного життя.

Перехід на новий стиль

Основні християнські церкви в Україні сьогодні живуть за двома календарями: григоріанським (Римо-католицька церква) і юліанським (Греко-католицька і Православна церкви).

ПЦУ та УГКЦ не поспішають переходити на нові календарі. Основні причини, які поки що гальмують цей процес, — війна і неготовність частини суспільства. Хоча в самих церквах усвідомлюють: цей крок необхідний і він рано чи пізно станеться.

Як вважають українці

За інформацією соціологічної групи «Рейтинг», за рік в Україні зросла кількість прихильників перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня — з 26% до 44%.

Водночас частка людей, які не хочуть перенесення, зменшилася з 58% до 31%.

Серед парафіян Української греко-католицької церкви за зміну дати свята виступають 68% людей, а серед парафіян Православної церкви України — 46%.

Нагадаємо, що українців попередили про загрозу ракетних ударів на свята. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0