З якими хворобами чоловіків звільняють від мобілізації

Життя  25 грудня 2022 року, 18:32 244291

Унаслідок військової агресії росії в Україні загальну мобілізацію та воєнний стан продовжили до 19 лютого 2023 року. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, але існують деякі винятки.

Під час війни деякі особи звільняються від мобілізації, оскільки мають проблеми зі здоров’ям. Повний перелік захворювань, з якими не беруть на службу до армії, вказаний у наказі "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України". 

Читайте також:  Що таке цільова мобілізація та кого можуть до неї залучити

Від військової служби та мобілізації повністю звільняються чоловіки, які мають важкі невиліковні патології (шизофренія, розумова відсталість, глухота, відсутність кінцівок, сліпота).

Перелік захворювань, з якими не беруть на військову службу

 • ВІЛ-інфекція (якщо вона супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних хвороб, утворенням злоякісних пухлинних процесів,  іншими уточненими захворюваннями).
 • Хвороби системи кровообігу (важкі форми).
 • Психічні та поведінкові розлади.
 • Онкологічні хвороби (якщо людині встановили невиліковний діагноз).
 • Захворювання кісток (виражена деформація або дефекти пальців кисті, стоп; важка форма плоскостопості).
 • Хвороби системи травлення (щелепно-лицьові аномалії (за винятком уроджених), аномалій прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а також ковтальної, мовленнєвої та жувальної функції).
 • Захворювання органів зору (наприклад, анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон’юнктиви, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах).
 • Хвороби органів слуху (глухонімота, стійка повна глухота на обидва вуха).
 • Гепатити (якщо людина має тяжку форму вірусних гепатитів, що погано піддається лікуванню і хвороба супроводжується вираженим порушенням у роботі органів і систем).
 • Гострі форми захворювань нервової системи (наприклад, енцефаліт, хвороба Паркінсона, менінгіт, міопатія, люмбаго, розсіяний склероз, церебральна форма паралічу).
 • Патології сечостатевої системи (наприклад, гострий пієліт, хронічний первинний пієлонефрит, тяжкий нефротичний синдром, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефроз).
 •  Хвороби дихальної системи (хронічна форма бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ або важка форма бронхіальної астми).

Нагадаємо, що Генштаб оприлюднив фото, як наші військові відзначали Святвечір. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 5
Яке тобі діло 30.12.2022, 02:29
Коментар очікує модерацію
Оксана 27.12.2022, 23:21
Коментар очікує модерацію
Ніка 27.12.2022, 01:02
Тільки на словах все так легко. Мій батько сам пішов на війну 26 лютого, був ранений і має деякі проблеми зі здоров'єм, йому навіть реабілітації не дали! Мало того, ще дальше відправили, десь під Донбас, дожились
Василь Безпуцький 26.12.2022, 09:20
Коментар очікує модерацію
Ненависть 26.12.2022, 00:40
А мого чоловіка у 8 березня мобілізували і без медогляду на Донецьк. З хворою спиною, онімівною ногою в Соледар на 0. Чи мав він шанс залишитись живим маючи хвору спину, вагу 115 кг, не будучи фізично підготовленим. Мабуть, ні. Не зміг добігти до бліндажа