Угорське телебачення створить на Закарпатті телевізійну студію
Угорський Фонд підтримки ЗМІ та управління активами («MTVA») передасть 28-го травня студію в Ужгороді. Про плани розпитали заступника генерального директора Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії Золтана Куліна.
ВІДЕО ДНЯ- З якою метою було створено студію?
- Мета полягає у створенні транскордонної мережі кореспондентів. Щоб зробити попередні дослідження, працівники «MTVA» оцінили технічні можливості та потреби окремих територій. Було вирішено в обласному центрі Закарпаття створити кореспондентський центр, забезпечений студією. Оскільки Україна ще не отримала широко розповсюдженого телевізійного покриття в форматі 3D або 4D, тому тут не можна використовувати вже звичну в Угорщині якісну передачу відео, фото та звуку методом «LiveU» при місцевій трансляції. Поки що для живих виступів на Закарпатті використання студії буде обмеженим в часі.
Реклама- Де можна знайти подібну студію?
- Найрозвиненішою кореспондентська мережа «MTVA» є в Трансільванії. Тут в містах Одорхею-Секуєск та Клуж-Напока знаходяться студії, що продукують програми угорською мовою. Подібна робота проводиться в майстернях м.Суботіци та м.Дунайська-Стреда. На сьогодні тривають перемовини, щоб включити в цей ланцюжок також Помурський регіон Словенії.
Реклама- Що можна дізнатися про попередню роботу студії?
- У грудні минулого року ми підписали контракт, згідно з яким «MTVA» орендує на Закарпатті приміщення на три роки. Це вже відбулося в Ужгороді. В будівлі буде знаходитися студія, технічне приміщення та редакційна кімната для трьох працівників. В угорській редакції працюють за договором два співробітники «MTVA» Аттіла Іванчик і Гейза Ковач. Також в нас працює один зовнішній сумісник, Мігай К. Дебрецені, котрий також виконує кореспондентські завдання. Це не означає, що працюють тільки вони. В угорській редакції є сім працівників, кожен з яких працює в окремій сфері, що робить кореспондентську роботу повнішою. Попередні роботи вже виконано, тепер вже тільки потрібно завезти в Україну з Угорщини обладнання. Оскільки, після Суботіци, це перша студія, що створена не у країні Європейського союзу, нам потрібно буде дотриматися дуже складних і жорстких митних вимог. Ми сподіваємося, що це не буде перешкодою тому, щоб 28-го травня на закарпатському виїзному засіданні Коледжу ім. Кароля Коша (м.Будапешт) відкрити студію.