Кабмін затвердив новий порядок виїзду чоловіків за кордон: є зміни

Життя  4 січня 2023 року, 21:32 15810

Згідно з постановою  №1487 Кабінету Міністрів України затверджено новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Що передбачає нова постанова про ведення військового обліку

Відтепер  закордонні дипломатичні установи України проводитимуть таку роботу з резервістами за кордоном:

  1. Інформуватимуть громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу.
  2. Сприятимуть поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час.
  3. Повідомлятимуть у 7-иденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників.
  4. Вестимуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Читайте також:  Що таке цільова мобілізація та кого можуть до неї залучити

Як чоловіки зможуть виїхати за кордон у 2023 році

Постановою передбачається, що зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк понад три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0