20 січня – Собор Іоанна Предтечі (Іван День): що люди сьогодні намагаються не робити

Життя  20 січня 2023 року, 05:48 5436

20 січня – Собор чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

У Православній Церкві встановлений звичай наступного дня після великих Господніх та Богородичних свят згадувати тих святих, які найбільше послужили цій священній події в історії. На наступний день після Богоявлення Церква соборно шанує того, хто послужив справі хрещення Христового, поклавши свою руку на голову Спасителя.

30 років Іоанн провів у пустелі. Він ріс, не знаючи людей, людських гріхів і слабкостей. Носив простий грубий одяг з верблюжої вовни, харчувався диким медом і акридами (сараною або плодами ріжкового дерева). У 28-30 років почав проповідувати – розповідав про швидке пришестя Месії та закликав людей покаятися шляхом хрещення.

Читайте також:  Календар свят і вихідних на 2022 рік: повний список

У річці Йордан Предтеча хрестив іудеїв, а потім і самого Ісуса. Побачивши Його, Іоанн сказав: "Ось Агнець Божий, який бере (на себе) гріх світу. Це є Той, про якого я сказав: за мною йде Чоловік, який став попереду мене, тому що Він був перш мене".

Під час хрещення на Христа зійшов Святий дух у вигляді голуба – так за участю Хрестителя було засвідчено справжнє призначення Ісуса. 

Після цього Іоанн Хреститель продовжив проповідувати, поки його не ув’язнили за наказом правителя Ірода Антипа. Іоанн викривав Ірода в тому, що той відняв у брата його дружину Іродіаду та одружився на ній, порушивши закони. У темниці Іоанна Предтечу стратили.

Іоанна прозвали Предтечею за те, що він народився раніше Христа, тобто передував йому, а найважливішою частиною служіння святого була проповідь про швидке пришестя Месії.

У цей день не можна вживати м’ясо – їжа на столі повинна бути скромною і пісною. Також за давніх часів в цей день заборонялося приймати подарунки від незнайомців: вони можуть передати свої хвороби і неприємності. 

Категорично сьогодні не можна давати гроші в борг. Але потрібно допомогти рідним людям, якщо вони про це попросять.

Нагадаємо, вчора віряни святкували Водохреще.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0