Повістку в ЗСУ може вручити навіть керівник ОСББ

Життя  29 січня 2023 року, 19:35 6521

Способів вручення повістки в ЗСУ на законних підставах потенційному призовникові є чимало. Ця повістка може бути вручена в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України.

Про це повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач.

Читайте також:  Мобілізація 2023: причини, які дозволяють не приходити до військкомату після вручення повістки

“Повістка може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством. Як керівником установи, організації та підприємства, де працює призовник, так і, приміром, керівником ЖЕКу, ОСББ та іншими посадовими особами, які уповноважені територіальним центром комплектування вручати таку повістку”.

Чи може військовозобов’язаний відмовитися ставити підпис про отримання повістки

У разі, якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків. Якщо призовник відмовляється виконувати правила військового обліку, то його можуть притягнути до відповідальності згідно із законодавством.

“Якщо це повістка, наприклад, для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність. Якщо призовник пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісії для призову і уникнув від відправки у військову частину, то у такому разі настає кримінальна відповідальність”, –  зазначив Горбач.

Нагадаємо, що Президент підписав закон про посилення відповідальності військовослужбовців. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0