Мобілізація 2023: яке покарання чекає на чоловіків, які залишилися за кордоном

Життя  1 лютого 2023 року, 09:48 18663

З початку війни чимало чоловіків-українців, які ще до повномасштабного вторгнення росії працювали чи тимчасово проживали за кордоном, так і не повернулись в Україну. Здебільшого, це ті чоловіки, які мають чинні документи, зокрема робочу візу чи посвідку на проживання.

Проте що ж загрожує чоловікам призовного віку, які від початку війни досі не повернулись в Україну? Відповідь на це питання дала юристка Вікторія Тютюнникова.

За словами юристки, після повернення додому чоловіків призовного віку, які перебували за кордоном під час воєнного стану, мають право притягнути до адміністративної відповідальності. Йдеться про недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Читайте також:  Під час воєнного стану тисячам жінок заборонили виїзд за кордон: перелік посад

У такому випадку, їм загрожує штраф від 3400 до 5100 гривень. Але це за умови, що чоловіки легально перетнули кордон. 

Якщо ж з’ясується, що чоловік призовного віку нелегально перетнув кордон і перебував в іншій країні, то доведеться додатково сплатити від 3400 до 8500 гривень штрафу. Проте в обох випадках йдеться про адміністративну відповідальність.

Однак, є і кримінальна відповідальність. Щоправда, вона загрожує тільки тим чоловікам, які під час війни отримали повістку в Україні і якимось чином втекли за кордон. Таким чоловікам, віком від 18 до 60 років, загрожує від 3-5 років ув’язнення. 

Нагадаємо, напередодні Олексій Данілов зробив заяву про мобілізацію в Україні 2023.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Іван 01.02.2023, 16:33
А не пішли би вони нах...