Які області отримують найбільше електроенергії: пояснення Укренерго

Життя  3 лютого 2023 року, 14:43 11735

Ситуація із відключенням електроенергії в Україні вже не перший місяць складна. Світло відключають щодня в різних регіонах країни. В одних – більше, в інших – менше.

Та які ж області отримують найбільше електроенергії і за яким принципом? Відповідь на це питання, яке неодноразово підіймали громадяни в соцмережах та в зверненнях до обленерго, надали в Укренерго.

Як визначаються об’єми електроенергії та ліміти, які отримує кожна область

Укренерго як оператор системи розраховує доступні ліміти. При цьому враховують, скільки блоків електростанцій можуть виробляти електроенергію (всі великі ТЕС, ТЕЦ і ГЕС України зазнали пошкоджень), стан мережі, попередній рівень споживання в цей період і низку інших параметрів.

Читайте також:  Сьогодні останній день: Закарпаттяобленерго оприлюднило інформацію для споживачів

Також в Укренерго пояснили споживачам, що ті області, де є багато важливих ромислових підприємств та більша густота населення (живе більше людей), отримують більше електроенергії. Адже, відповідно, обсяг споживання у цих регіонах більший.

"Зменшення або збільшення лімітів для кожної області залежить виключно від загального обсягу електроенергії, який здатні виробити українські електростанції після 13 ракетних атак та 15 атак дронами. І збільшити чиюсь частку у розподілі лімітів можна тільки одним шляхом – зменшивши частку когось іншого", – наголосили в Укренерго.

Саме за такими принципами і вирішують, скільки електрики отримає та чи інша область України.

Нагадаємо, на Закарпатті вирішили дати більше електроенергії для населення, тому графіки оптимізують.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0