У немовляти з Мукачева виявили захворювання, яке зустрічається лише у 3% дітей: дівчинку врятували у Львові

Життя  5 лютого 2023 року, 19:20 9496

Кардіохірурги Лікарні Святого Миколая у Львові врятували немовля з критичним аортальним стенозом. Дівчинку доправила швидка, вона самостійно вже не дихала. Її врятували, провівши операцію Росс-Конно - одне з найскладніших втручань на серці у немовлят.

Таких операцій раніше у місті ще не робили. Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова. 

Читайте також:  На Закарпатті врятували жінку від смерті

Мама пацієнтки Марічки якраз готувалася до виписки з пологового будинку в Мукачево. Але на третю добу лікарі почули шум у серці дитини. Її поклали в реанімацію, а згодом відправили у львівську лікарню.

Після повного обстеження дитини, лікарі виявили в неї фракцію викиду, показник ефективності роботи серцевого м’яза - 16% за норми 60-70%. Дівчинку з діагнозом, який зустрічається лише у 3% дітей, спеціалісти вирішили оперувати в два етапи.

"Спершу методом балонної вальвулопластики клапану лікарі стабілізували функцію лівого шлуночка. Простими словами, через маленький прокол артерії на нозі завели катетер з балончиком. Так медики розширили аортальний клапан", - йдеться в повідомленні.

Після втручання лікарів фракція лівого шлуночка відновилася до 35-40%. Але дитина все ще перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Отвір клапана серця був надто малим, тому дівчинка не могла самостійно дихати. Тож, заради порятунку маля, медики зважилися виконати надскладну операцію Росс-Конно.

Друга операція тривала протягом 7 годин.

Післяопераційний період минув без ускладнень. На восьмий день Марічку вже від’єднали від апарату ШВЛ, а ще за тиждень – із реанімації перевели у палату відділення дитячої кардіохірургії. На 21-й день немовля виписали з лікарні.

Нагадаємо, що патрульні допомогли двом жінкам під час сильної ожеледиці. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0