В Україні розширили категорію громадян, які можуть виїхати за кордон

Життя  11 лютого 2023 року, 14:12 9589

В Україні вирішили трохи розширити категорію громадян, які можуть виїхати за кордон під час воєнного стану. Насамперед, йдеться про державних службовців.

Уряд розширив категорії жінок і чоловіків серед держслужбовців, які можуть виїхати за кордон до своїх дітей.

У постанові Кабміну йдеться про те, що пропуск через державний кордон жінки (у тому числі тієї, яка є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів) або чоловіка, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем (за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері), із числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають або виховують дитину чи дітей віком до 18 років, під час їх виїзду за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Читайте також:  Під час воєнного стану тисячам жінок заборонили виїзд за кордон: перелік посад

Тобто, простіше кажучи, тепер перетнути кордон для того, аби поїхати до дітей, можуть і опікуни, і піклувальники, і прийомні батьки, які є держслужбовцями.

Як пояснили в Державній прикордонній службі, жінка, яка є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка виховує дитину чи дітей до 18 років, може виїхати за кордон для відвідування дитини або її супроводу.

Для цього необхідні такі документи:

  • закордонний паспорт,
  • свідоцтво про народження дитини,
  • документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Натомість чоловіки додатково повинні мати документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання "PMG.ua" писало про те, чи можуть вручити повістку військовозобов’язаним за кордоном.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0