Коли тепер святкуватимуть Вознесіння 2023 року

Життя  13 березня 2023 року, 08:31 3707

Вознесіння Господнє – одне з найбільших свят у році. Воно залежить від святкування Великодня. За юліанським календарем Пасха у 2023 році відзначається 16 квітня, а за григоріанським – 9 квітня. Тому у вірників можуть виникнути питання: коли Вознесіння 2023 року, дата свята?

Найперше згадаємо, що свято приурочене важливій біблійній події, коли Ісус Христос після Воскресіння вознісся на небеса.

Читайте також:  Коли Благовіщення 2023: дата великого церковного свята

Коли Вознесіння 2023:

  • за юліанським календарем – 25 травня,
  • за григоріанським – 18 травня.

До речі, із березня цього року Православна Церква України вирішила публікувати кожного місяця по два календарі свят: за юліанським (тобто тим, що діє тепер) та новоюліанським (оновленим).

Відзначимо, що у 2022 році серйозно заговорили про календарну реформу. Тоді ж парафіям дозволили звершити різдвяне богослужіння 25 грудня, тобто за новоюліанським календарем. На травень 2023 року запланований Архиєрейський Собор, де мають остаточно вирішити питання календарної реформи.

Відзначимо, що до цього Українська греко-католицька церква також оголосила про перехід на новий календар. Відтак, нещодавно вони опублікували оновлені дати великих свят.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0