Сьогодні ввечері: Укренерго терміново звернулось до українців

Життя  25 березня 2023 року, 17:41 6918

Укренерго 25 березня терміново звернулось до українців. Людей закликають не долучатися сьогодні ввечері до "Години Землі". В Укренерго кажуть, що це може дуже нашкодити енергосистемі.

"Українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить " це до додаткової роботи диспетчерам", – йдеться у повідомленні.

Українцям пояснили, що кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах.

Читайте також:  В Україні почали міняти лічильники електроенергії: чим нові відрізняються від старих

Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення – коли "Година Землі" завершиться – це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми.

Найкращим внеском кожного буде щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.

"Ми всіляко підтримуємо екоініціативи, спрямовані на протидію зміни клімату. І долучитися до таких ініціатив кожен може щоденно, розумно користуючись електроенергією: не вмикайте одночасно багато потужних приладів і переносьте споживання потужної побутової техніки на нічні години", – запевнили в Укренерго.

Нагадаємо, стало відомо, якими будуть тарифи на електроенергію із 1 квітня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0