Велика середа Страсного тижня: що можна робити цього дня

Життя  12 квітня 2023 року, 07:16 3935

Страсний тиждень, або Страсна седмиця – тиждень перед Великоднем. Це особливий період, коли православні християни згадують про останні дні земного життя Ісуса Христа.

Кожен день Страсного тижня має своє значення і називається Великим. У храмах на цьому тижні не відзначаються дні святих, не проводяться вінчання та хрещення, адже проходять служби та підготовка до Великодня.

Читайте також:  Оприлюднено графік Пасхальних богослужінь в храмах Ужгорода та Мукачева Закарпатської єпархії ПЦУ

Велика середа

Саме цього дня Іуда зрадив Христа за 30 срібників. Також у Велику середу віряни згадують Марію Магдалину, яка омила ноги Спасителя і витерла їх власним волоссям. З цього дня починається найретельніша підготовка до Великодня. У середу в храмах востаннє читається молитва з поклонами, після чого поклони під час літургії скасовуються аж до Трійці.

Вважається, що в середу Господь спокутував наші гріхи, тому сповідатися рекомендується саме в цей день. Обмежень щодо хатньої роботи немає.

У Велику середу треба дотримуватися сухоїдіння – можна їсти пісний хліб, сирі овочі, фрукти, ягоди, сухофрукти, горіхи і мед, тобто, дозволяється вся рослинна їжа без термічної обробки й олії.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0