Чи можуть чоловіки-студенти виїжджати за кордон: пояснення прикордонників

Життя  13 квітня 2023 року, 21:47 8488

Офіційна позиція Державної прикордонної служби щодо виїзду студентів-чоловіків залишається незмінною.

Оскільки в Україні триває воєнний стан, а Постанова КМУ від 27 січня 1995 року № 57 містить заборону на виїзд студентів та аспірантів, стажистів, докторантів як іноземних вищих навчальних закладів, так і українських вишів, виїзд таким студентам чи аспірантам за кордон заборонено.

Ця позиція підтверджена роз’ясненням, наданим на офіційному сайті Державної прикордонної служби від 2 лютого 2023 року.

Читайте також:  Прикордонники затримали 8 ухилянтів

Як зазначається в роз’ясненні, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є здобувачами передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти в Україні, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Але "дана категорія громадян не має права виїжджати за кордон, через те, що ця категорія зазначена в абзаці другому частині третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а не в частині першій цієї статті".

Тобто в разі вступу до іноземного ВНЗ українці отримують право на відстрочення від мобілізації, але за кордон прикордонники не випустять.

Останнім часом студенти намагаються в судовому порядку оскаржувати відмову в перетині кордону, посилаючись на те, що вони мають право на виїзд як "військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації". Як зазначають юристи, теоретично це можливо, але лише в судовому порядку.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0