Повинні зареєструвати: озвучено важливу новину для українців, які перебувають в Чехії

Життя  20 квітня 2023 року, 15:00 3823

Депутати нижньої палати парламенту Чехії проголосували за урядову поправку про реєстр українських автомобілів, які належать біженцям. Із січня 2024 року українські водії не зможуть їздити без реєстрації автомобіля в цій країні.

Реєстрацію автомобілів, якими керують українці з тимчасовим захистом, хочуть запровадити, щоб контролювати технічний стан транспортних засобів та мати можливість карати штрафами у разі порушень. Законопроект ще передадуть на розгляд сенаторам.

Читайте також:  Можна залучати робітників з України: президент Чехії зробив заяву

Наразі у Чехії перебувають 38 тисяч українських автомобілів, з них 4 тисячі не застраховані. "Якщо незастрахований український автомобіль завдасть збитків у Чехії, ми відшкодуємо їх потерпілій стороні і не вимагатимемо відшкодування від українських автомобілістів. Ця допомога дійсна протягом 6 місяців після виїзду з території України", – пояснив Владімір Крейзар з Чеської канцелярії страховиків.

Після закінчення цього терміну страхова стягне гроші з незастрахованого винуватця. З початку березня 2022 року в Чехії сталося 173 аварії за участю українських автомобілів. Реєстр Реєстр користувачів транспортних засобів з українськими номерними знаками допоможе штрафувати за порушення правил, виявлене автоматизованим пристроєм: перевищення швидкості, несанкціонована зупинка чи паркування.

Реєструвати українські транспортні засоби у Чехії почнуть із жовтня 2023 року почнуть. Це можна буде зробити до кінця року. Українці, які отримають у Чехії тимчасовий захист або візу з метою толерантності, на реєстрацію автомобіля матимуть 7 днів. Такий реєстр не буде об’єднаним із офіційним реєстром України.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0