У селі на Мукачівщині розпочали реконструкцію старовинної дерев’яної церкви

Життя  2 травня 2023 року, 16:00 20316 ФОТО

У селі Щасливе, що входить до Івановецької громади, розпочали реконструкцію дерев’яної церкви святого Архістратига Михаїла. Найдавніша згадка про цей храм із двома дзвонами датується ще 1682 роком.

Зараз у дзвіниці розташовані три дзвони, з яких найменший є найдавнішим. Також у церкві св. арх. Михаїла збережено чимало стародавніх книг, в яких записані важливі місцеві події. 

Церква св. арх. Михаїла належить до найцінніших пам’яток закарпатської дерев’яної архітектури. Відомо, що її перевезли в Шасливе із Ґоронди. Для дослідників вона цікава своїми древніми формами і становить неабияку культурну цінність. Тому храм вирішили реконструювати.

Читайте також:  Цього тижня відзначатимуть велике свято

Ідея виникла в обласного депутата Івана Петровича Дурана, який є уродженцем села Щасливе. Він запросив долучитися до реконструкції свого колегу, також депутата Закарпатської обласної ради Георгія Андрійовича Горвата, який охоче приєднався до доброї справи.

У селі на Мукачівщині розпочали реконструцію старовинної дерев’яної церкви

Таким чином, роботи фінансуються власним коштом двох закарпатських депутатів. Реконструкцію розпочали сьогодні, 2 травня, і планують завершити до кінця літа. Церква буде вкрита дерев’яним ґонтом, який виготовляється вручну. Контролюватиме виконання робіт із реконструкції знаний дослідник історії церков Закарпаття Михайло Сирохман.

Так виглядатиме церква у селі Щасливе після реконструкції

Так виглядатиме церква у селі Щасливе після реконструкції

Після реконструкції в церкві і надалі проводитимуть богослужіння, а сама будівля храму належатиме Івановецькій громаді. Як розповів Георгій Горват, в Мукачівському районі планують надалі реставрувати деякі храми.

Нагадаємо, раніше "PMG.ua" розповідало, коли цього року Трійця.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0