Баркемп для молоді вперше провели у Мукачеві

Життя  6 травня 2023 року, 14:18 1363 ФОТО

Нещодавно у Мукачеві провели цікавий захід – Баркемп для молоді на тему «Діалоги з новими мешканцями». Участь у ньому взяли як місцеві жителі, так і молодь із числа внутрішньо переміщених осіб.

Такий захід – новинка для Мукачева. Тому ми поспілкувались з одним із організаторів. Роман Бігунець розповів, що ж це був за захід і яка його головна мета.

– Як виникла ідея організувати такий захід для місцевої молоді та молоді з числа ВПО? Яка головна мета?

– Ідея організації та проведення заходу виникла спільно з представниками Міжнародного республіканського інституту (IRI) на тлі програми USAID «Мріємо та діємо», метою якої є проведення «Діалогів з новими мешканцями». Передувала цьому наша участь в 4-денному «тренінгу для тренерів» у Львові, метою якого була підготовка нас як фасилітаторів у своїй громаді, для подальшої реалізації  на практиці своїх здібностей та організації шести подій у Мукачівській, Свалявській та Дніпровській ТГ.

Тренінг для тренерів

Тренінг для тренерів

За мету було поставлено налагодити зв’язки між місцевою молоддю та молоддю з числа ВПО. Оскільки Мукачівська громада наразі представлена молодими людьми з різних куточків нашої держави, людьми, котрі мали змогу набувати досвід та знання під призмою та особливостями своїх регіонів, то в нас виникла задумка створити певне середовище, де така активна, прогресивна молодь зможе обмінюватися своїми ідеями та спільно будувати сильне громадянське суспільство.

Тренінг для тренерів у Львові

Тренінг для тренерів у Львові

– Чи це вперше в місті проводили подібні заходи? Чи плануєте й надалі організовувати такі зустрічі?

– У Мукачівській ТГ подія такого спрямування була проведена вперше, проте ми ставимо за мету й надалі вживати заходів для того, щоб молодь підтримувала вже набуті між собою зв’язки. Наступне проведення івенту схожої тематики планується на початку червня.

Баркемп у Мукачеві

Баркемп для молоді вперше провели у Мукачеві

– Де проводили захід? В якому форматі він відбувався?

– Захід було проведено в молодіжному хабі «Aware Zone», який розташований за адресою: м. Мукачево, вул. Садова, 26. Це місце вже майже рік функціонує для реалізації молодими людьми своїх цілей.

Один із організаторів заходу – Роман Бігунець

Захід відбувся у популярному форматі «BarCamp» – це неформальні, демократичні, відкриті й інтерактивні зустрічі людей, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом та ідеями, а також добрий відпочинок.

Баркемп у Мукачеві

– Які теми обговорювали? Як їх обирали?

– Основними темами які виносилися для обговорення були: «Взаємодія молоді ВПО та місцевої молоді. Точки дотику», «Як посилити участь молоді у громадському житті Мукачева», «Можливості працевлаштування молоді. Самозайнятість, громадська робота» та інші. Теми обирали організатори, враховуючи різні потреби та інтереси молоді, а також під час заходу учасникам надавалась змога корегувати теми для обговорення.

Баркемп у Мукачеві

Баркемп для молоді вперше провели у Мукачеві

– Хто долучився до баркемпу? З яких областей було найбільше переселенців?

Відвідати наш «BarCamp» мали можливість всі охочі молоді люди віком від 18 до 35 років. Учасники попередньо проходили реєстрацію, в якій були поставлені питання, важливі для успішного подальшого діалогу. Учасники були представленні як місцевими жителями, так і внутрішньо переміщеними особами. Більшість ВПО були мешканці Київщини.

Баркемп для молоді вперше провели у Мукачеві

Проєкт "Висвітлення соціальної інтеграції ВПО та релокованого бізнесу в Закарпатській області та підвищення цифрової безпеки медіа" реалізується ГО "Закарпатське Вільне Медіа" в межах програми "Стійкість", яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю ГО "Закарпатське Вільне Медіа", і не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

Баркемп для молоді вперше провели у Мукачеві

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0