17 травня – пам’ятний день для Церкви: яке свято сьогодні відзначають

Життя  17 травня 2023 року, 07:16 6257

17 травня православні християни вшановують пам’ять Пелагії-Заступниці. 

Пелагія жила в III столітті в місті Тарсі (Мала Азія). Вона була родом зі знатної родини і дуже красива. Одного разу, почувши проповідь про Ісуса Христа, дівчина увірувала в Бога і вирішила присвятити Йому все своє життя.

Але син імператора Діоклетіана не знав про це і вирішив одружитися з дівчиною. Вона відмовила зі словами: "Я вже побралася з Сином Божим, Царем Безсмертним".

Читайте також:  День вишиванки 2023: коли відзначатимуть це свято

Хлопець розгнівався, але залишив Пелагію в надії, що та передумає. Але цього не сталося: красуня зі слугами вирушила на пошуки єпископа Клінона і попросила хрестити її. Тоді ж дівчина отримала дар зцілення, і коли її слуги раптово осліпли, змогла повернути їм зір.

Мати Пелагії, дізнавшись, що дочка хрестилася, сильно розгнівалася, бо хотіла стати свахою імператора. Вона пішла до імператорського сина і все розповіла йому. Той так сильно засмутився, що покінчив життя самогубством. Пелагію доставили до царя для покарання, але імператор, побачивши дівчину, вирішив сам одружитися з нею. Коли Пелагія відмовила і йому, то правитель наказав розпалити мідного котла. Свята сама пішла у вогонь – її тіло розтануло, як масло і розлилося, як пахуче миро, а все місто наповнилося пахощами.

Мощі святої Пелагії поховали на найвищому пагорбі, а під час царювання імператора Костянтина над ними побудували церкву.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Імя 17.05.2023, 14:05
Коментар очікує модерацію