На Закарпатті лікарі виконали рідкісну операцію

Життя  18 травня 2023 року, 11:43 1276

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконали рідкісну операцію з реплантації пальця, які не проводяться в інших лікувальних закладах області.

Молодий чоловік з необережності відітнув собі сокирою вказівний палець на кисті руки.

"Пацієнт був госпіталізований з одного з сіл Ужгородського району. На перший погляд, це ушкодження здається менш травматичним, ніж наприклад, травма після циркулярної пили, про які ми вже повідомляли, але його реплантація більш складна у технічному виконанні. Нам приходиться зшивати маленькі судини пальця, діаметром 1 мм, нерви та інші тканини", – розповів завідувач відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні Андрій Погоріляк.

Читайте також:  Кров усіх груп резус-мінус потребує Закарпатська станція переливання крові

Ці операції виконати важче, адже вони потребують спеціальних навиків, операційних мікроскопів, і лікарям вдалося це успішно виконати.

"Якщо по-європейським стандартам реплантація одного пальця займає 2-3 години, то в цьому випаду ми вклалися в терміни, операція тривала до 2-х годин. У післяопераційному періоді ускладнень не було і пацієнт був виписаний додому, до подальшого огляду лікарем", – додав Андрій Погоріляк.

За словами Андрія Йосиповича, реплантаційна хірургія потребує підготовки не тільки в одній вузькій галузі, наприклад, в травматології чи ортопедії.

"Ми відновлюємо кістки, сухожилки – як травматологи-ортопеди, нерви – як нейрохірурги, судини – як судинні хірурги, заміщуємо тканини іншими – як пластичні хірурги. Ми пишаємося тим, що до таких операцій не залучаємо нікого, а в повному обсязі вони виконуються лікарями нашого закладу", – зазначив Андрій Погоріляк.

Нагадаємо, у Мукачеві лікарі 8,5 годин боролися за життя дівчини.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0