Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Православна церква України готується перейти на новий календар

Православна церква України готується перейти на новий календар

Православна церква України готується перейти на новий календар

ПЦУ готується перейти на новий календар. Коли це відбудеться, чи є консенсус з цього питання у ПЦУ і як відреагують віряни, розповів митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

ВІДЕО ДНЯ

Драбинко розповів, що на засіданні синоду ПЦУ у вівторок, 23 травня, ієрархи обговорили питання реформи церковного календаря – можливість переходу до Новоюліанського календаря, який фактично співпадає з Григоріанським.

Читайте також:
Дати свят можуть змінитися: на травень запланована календарна реформа
Реклама

Митрополит Олександр нагадав, що Новоюліанським календарем користується більша частина православних церков світу, починаючи з Константинопольської, Грецької, Румунської, Польської.

"(24 травня. – Ред.) це питання буде винесено на обговорення Архієрейського собору, який відбуватиметься у Трапезному храмі в Києво-Печерській Лаврі. Будуть присутні всі єпископи, які проводили на місцях обговорення цього питання зі своєю паствою – священниками, вірянами", – каже Драбинко.

Реклама

За його словами, на засіданні синоду всі єпископи, які брали у ньому участь, прийняли це рішення.

"Думаю, рішення всього єпископату буле таким само, якщо не одноголосним, то переважною більшістю буде прийнято рішення про перехід ПЦУ на Новоюліанський календар", – припускає ієрарх.

Однак Драбинко наголошує, що це рішення буде не обов’язковим для всіх, примусового нав’язування не буде. Які парафії забажають звершувати богослужіння за старим стилем, за яким жили до сьогоднішнього дня, вони матимуть таку можливість.

Реклама

Новоюліанський календар – вдосконалена форма Юліанського календаря. Велика кількість українських парафій у діаспорі вже багато років дотримуються нового стилю. Більшість православних церков, зокрема й Вселенський патріархат, також живуть за Новоюліанським календарем.

Зауважимо, що у разі переходу православних України на новоюліанський календар обчислення дати Великодня буде відбуватися, як і раніше. Тому римо-католики і православні святкуватимуть Великдень у різні дні.

Нагадаємо, у лютому цього року УГКЦ оголосила про перехід на новий календар.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно