Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпатті зафіксували 2 випадки укусу гадюки

На Закарпатті зафіксували 2 випадки укусу гадюки

З приходом тепла на Закарпатті вже зафіксували 2 випадки укусу гадюки. Вони трапилися у Воловці та Міжгір’ї. Стан потерпілих задовільний, госпіталізації люди не потребували, зауважив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, торік із такими скаргами до медиків зверталися 28 осіб, з них 5 – діти. Гадюка – єдиний вид отруйних змій в області, – зазначають у Закарпатській обласній державній адміністрації.

Читайте також:
В Ужгороді помітили рідкісного плазуна

"Летальні випадки трапляються вкрай рідко, однак це не через отруту, а реакції, які вона викликає в організмі людини: алергія, ускладнення супутніх хвороб тощо.

Тому дуже важливо бути обережними, вирушаючи в ліс, поле, та дотримуватися простих рекомендацій лікарів у випадку, якщо вас вкусила гадюка", – прокоментував Мирослав Білецький.

Перше, що слід зробити, – викликати "швидку". Потерпілому варто заспокоїтися, лягти і не рухатися самостійно. При цьому рекомендують зняти з рук каблучки, годинник та інші предмети, обережно промити рану, прикрити стерильною марлею і тримати більш-менш на рівні серця. Відсмоктувати чи розрізати рану шкідливо. Тугу пов’язку не рекомендують надягати, оскільки це не запобігає входженню отрути в кровообіг, але може збільшити набряк, біль.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно