«Саме штурмами ми виганяємо ворога», — військовий зі 128-ої бригади розповів про війну
Пресслужба 128-ої бригади опублікувала історію з фронту, яку розповів мужній український захисник.
Олег — командир бойової машини гірсько-штурмового підрозділу 128 ОГШБр, молодший сержант. Військовий розповів, що у росіян стара радянська артилерія. Вона неефективна, але її дуже багато, тому вони стріляють із неї навмання — накривають квадрати, а не конкретні цілі.
ВІДЕО ДНЯ«Зате в них хороша РЕБ (радіоелектронна боротьба), якою вони заважають літати нашим дронам, і добре розвинуті великі ударні безпілотники проти техніки. У нас менше, артилерії, техніки й людей, але ми все одно їх витісняємо. Чому? Бо в нас дуже мотивовані люди, які захищають свою землю. І молодий командирський склад — офіцери з новим, а не радянським мисленням. Вони вчилися в українських академіях і інститутах, бережуть людей і дослухаються до думки особового складу. Плюс до цього сучасна зброя», — розповів захисник.
Олег служить із 2014-го. Каже, що в зоні АТО українські військові не мали, наприклад, легких американських 60-міліметрових мінометів. А вони дуже зручні й ефективні — компактні, маневрені, скорострільні. До 30 пострілів на хвилину, якщо накривати площу, — це дуже багато.
Реклама«Їх важко виявити, бо ми ставимо їх прямо в окопах на нулі. Міни невеликі, але достатньо потужні, щоб знищити з кількох пострілів кулеметне гніздо чи автоматичний гранатомет. Або натівський автоматичний станковий гранатомет МК із 40-міліметровою гранатою — він набагато кращий за радянський гранатомет. Є ще дуже ефективні протитанкові ракетні комплекси й гранатомети — Javelin, NLAW, AT4… Усе це дуже хороша зброя, яка в умілих руках творить дива», — зазначив Олег.
РекламаЗараз для ЗСУ велику проблему становлять мінні поля, на яких підривається техніка й піхота. Військовий каже, що росіяни мінують територію й дистанційно. «Коли стоїмо на нулі, то періодично чуємо звук артилерійського виходу, а приходу немає, тільки характерний звук удару об землю. Це дистанційне мінування. Крім того, вони мінують свої окопи, з яких ми їх витісняємо. Тому коли під час штурму застрибуєш у ворожий окоп, треба про це пам’ятати, — розповів військовий зі 128-ої бригади. — Наші сапери якісно працюють, але це дуже важка робота, тому ворожі мінування сповільнюють наш наступ».
«Чому я тут воюю, за кого? За свою землю — це по-перше, по-друге, за свою родину. Ми всі пам’ятаємо Бучу й інші міста. Бачите, що вони за собою лишають? Якщо не їхнє, то або спалене, або зруйноване. Це варвари, люди, які не знають своєї історії. Іноді слухаєш, як допитують їхніх полонених, то за голову хапаєшся. Який рівень розвитку, яка освіта? А вони приходять тебе „визволяти“. Від чого — від унітазів, холодильників і нормального життя? Я й сам спілкувався з полоненими, тому знаю, що кажу. Що цікаво, полонені з так званих лнр і днр одразу згадують українську. Кажуть: „Мене змусили, у мене мама українка…“. Але в мене до таких навіть гірше ставлення, ніж до військових регулярної російської армії. Це зрадники… Ми штурмовики, тому наш напрямок там, де потрібні штурми. Саме штурмами ми виганяємо ворога й звільняємо свою землю», — додав хоробрий військовий.
РекламаНагадаємо, ще один військовий зі 128-ої бригади розповів про пережите на фронті.