Американська журналістка приїхала у Закарпаття шукати сепаратистів (ВІДЕО)
Себра Айрес – журналіст-фрілансер, працює з такими американським виданням як Los Angeles Times та телеканалом Al Jazeera America. Цими днями вона відвідала Закарпаття з метою провести власне розслідування, щодо можливих проявів сепаратизму в нашому краї. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з американською журналісткою.
ВІДЕО ДНЯ– Себра, це ваш перший візит в Україну та на Закарпаття?
– Ні. В Україні я знаходжуся вже майже півтора роки, починаючи з подій на Євромайдані. Що стосується Закарпаття, то тут я також була раніше, близько 20 років тому.
Реклама– Що у нашому краї змінилося за цей час?
– Багато чого. Будівлі, вулиці – все оновлене. Що трохи вразило, так це те, що цього разу на вулицях я почула більше російської мови ніж 20 років тому.
Реклама– Що привело вас у наш край цього разу?
– Деякі російські ЗМІ розповсюдили інформацію про сепаратистські провокації з боку русинів. Тому я вирішила приїхати сюди для того, аби провести власне розслідування і зрозуміти, що саме відбувається на Закарпатті з нацменшинами. Цю історію я готую для телеканалу Al Jazeera America.
– Який ваш вердикт? Чи є на Закарпатті сепаратистські настрої?
Реклама– Насправді, коли я сюди їхала, то була майже впевнена, що жодних подібних проблем тут не може бути. Я завжди знала, що Закарпаття це мультикультурний край. Поспілкувавшись з пересічними закарпатцями, представником влади та деякими русинами, я можу сказати, що мої сподівання тільки підтвердились. Так, тут є незадоволені люди, проте вони незадоволені загальною економічною ситуацією, але вже точно не через якісь міжнаціональні перипетії.
– Чи є щось спільне між ситуацією на Донбасі рік тому і ситуацією в Закарпатті сьогодні?
– Ситуація в Закарпатті зараз, та на Донбасі минулого року, є кардинально різними. Там, на Сході, Кремлю легко маніпулювати, оскільки переважна частина населення дійсно вважає себе «рускімі». Тут, на Закарпатті, є величезне мульткультур’я. Поряд живуть словаки, угорці, русини, українці і т.д. Немає національної проблеми. Закарпатці висловлюють невдоволення через економічну ситуацію, як це відбувається у будь-якому демократичному суспільстві. Але не більше. Я взагалі вважаю Закарпаття найбільш мультикультурним краєм України.
– Навіщо взагалі Путіну може знадобитися Закарпаття?
– Я думаю, що його мета – роздробити Україну. Він вважає, що Україна – несправжня країна, а всього лише територія, яка сепарувала з Радянського Союзу. Крім того, він хоче кинути виклик Європі і дестабілізувати ситуацію у неї «під носом», таким чином кажучи «І що ви тепер зробите?»
Михайло Данканич