Субсидія залишається головним видом соціальної допомоги
Одночасно з переглядом тарифів підвищує і рівень соціального захисту населення та спрощується систему оформлення субсидій стверджує департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації проаналізовавши рівень розрахунків споживачів області за спожиті у січні – лютому 2015 року електроенергію та природний газ.
ВІДЕО ДНЯБуло відмічено, що у порівнянні із відповідним періодом минулого року рівень розрахунків за спожиту електроенергію покращився на 3,7 відсоткових пункти і склав 94,9 відс., а розрахунки за природний газ зменшились на 5,5 відсоткових пункти і становили 84,4 відсотки, - зазначають в Управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.
Вперше за останніх три роки населенням не забезпечено 100 відсоткових розрахунків за спожиті енергоносії (електричну енергію та природний газ). Його рівень розрахунків склав за спожиту електричну енергію 99,5%, за природний газ – 95,9%.
РекламаУ порівнянні із відповідним періодом минулого року за спожитий природний газ допущено зменшення рівня розрахунків всіма категоріями споживачів (населенням на 9,5%; установами, що фінансуються з місцевого бюджету та державного бюджетів відповідно на 12,8% та 16,4%).
Серед адміністративних одиниць за спожиту електричну енергію забезпечено 100 відсоткові розрахунки у В.Березнянському (102,4%), Мукачівському (101,5%), Виноградівському (100,1%) районах та у м.Чоп (100,0%). Найнижчий рівень розрахунків допущено в Ужгородському районі (89,8%), м.Ужгород (89,9%), Рахівському районі (90,4%) та м. Мукачево (92,1%). У решти районів рівень розрахунків становив від 95,3% у Іршавському районі до 99,6% у Тячівському.
РекламаЗа спожитий природний газ жоден регіон області не забезпечив 100 відсоткових рівнів розрахунків. Найнижчий рівень розрахунків допущено споживачами м.Ужгород (73,0%), Іршавського району (73,8%), м.Чоп (75,7%), Мукачівського (77,5%), В.Березнянського (78,5%), Свалявського (83,8%) районів. У решти регіонів області рівень розрахунків за спожитий природний газ становив від 85,1% у м.Берегово до 99,3% в Ужгородському районі.
Актуальним в період підняття тарифів на природний газ для населення є питання переходу на альтернативні види палива, використовуючи при цьому програму Уряду щодо відшкодування частини суми кредиту позичальникам, які купують електричні або твердопаливні котли. Активність населення в отриманні таких кредитів зростає однак, є ще недостатньою. Порівняно із листопадом 2014 року до середини березня 2015 року попит на державну підтримку зріс у 3,7 рази. Станом на 12 березня 106 осіб звернулися в установи Ощадбанку і отримали пільгові кредити на придбання твердопаливних та електричних котлів.
Одночасно з переглядом тарифів уряд підвищує рівень соціального захисту населення та спрощує систему оформлення субсидій. Родини, яким складно оплачувати рахунки, можуть отримати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидія гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату всіх житлово-комунальних послуг незалежно від зміни їхньої вартості. До норм, які є підставою нарахування субсидії, були внесені зміни, що зробили субсидії більш соціально справедливими. Про те, як оформити субсидію, можна дізнатися на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України у рубриці „Діяльність”. За інформацією заступника Міністра Віталія Мущиніна у квітні разом з платіжними квитанціями за житлово-комунальні послуги кожне домогосподарство отримає бланки документів для оформлення субсидій, додатково буде роздана інструкція про те, як правильно заповнювати заяву та декларацію. Це дозволить кожному бажаючому самостійно заповнити документи, при цьому за кожним абонентом залишається право вибору, тобто можливості звернення безпосередньо до управління соціального захисту населення за місцем проживання.