У січні середній заробіток закарпатця склав майже 2,5 тисяч гривень
Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ і організацій (далі – підприємства) у січні цього року становила 175,6 тис. осіб та зменшилась порівняно з груднем 2014 р. на 1,0%.
ВІДЕО ДНЯНайбільше зменшення даного показника спостерігається в закладах охорони здоров’я (на 5,7%), у сфері функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури (на 7,7%), на підприємствах по наданню інших видів послуг (на 7,9%), транспорту (на 8,4%), на підприємствах, що здійснюють операції з нерухомим майном (на 9,3%), лісового господарства та лісозаготівель (на 15,4%), а також на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (на 19,0%), - повідомили у Головному управлінні статистики.
Зважаючи на обсяги виконаних робіт (послуг) і випуску продукції, рівень завантаження працівників у січні 2015 р. відповідно до встановленої тривалості робочого часу в цілому по економіці становив 95,5% штатної кількості, це на 0,7 в.п. більше, ніж у січні 2014 р.
РекламаСеред видів економічної діяльності найнижчим він був у сільському господарстві, мисливстві та наданні пов’язаних з ними послуг і склав 80,1%, поштовій та кур’єрській діяльності – 80,8%, в складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту – 81,5%, а в будівництві – 84,7%.
Як уже зазначалось раніше, на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 175,6 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2652 грн., що на 20,9% менше, ніж у грудні минулого року та на 11,8% більше, ніж у січні 2014 р.
РекламаЗаробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,2 раза перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 грудня 2013 р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1218 грн), однак на 23,2% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у січні склали 19,29 грн проти 24,48 грн в середньому по Україні.
За розмірами середньомісячної зарплати у січні 2015 р. першість утримували заклади пов'язані з інформацією та телекомунікаціями, підприємства по виробництву автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, транспорту, складського господарства, організації фінансової та страхової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 9,8% до 48,6%.
Значно нижчою була зарплата працівників підприємств тимчасового розміщування й організації харчування, сільського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, будівельних організацій. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 58,9–68,8% середнього показника, який склався в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах по виробництву харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, по виготовленню виробів з деревини, виробництву паперу та поліграфічної діяльності, по виробництву машин та устатковання.
РекламаПротягом січня 2015 р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 137 год., з них відпрацьовано 130 год. (по Україні – 131 год.).
Для виконання у січні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 95,5% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 1,9 тис. працівників, або 4,7% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.
Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у січні 2015 р. порівняно із груднем знизилась на 22,3% та порівняно з січнем 2014 р. – на 15,0%.