Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Тринадцять закарпатців отримали статус потерпілих від торгівлі людьми

Тринадцять закарпатців отримали статус потерпілих від торгівлі людьми

Тринадцять закарпатців отримали статус потерпілих від торгівлі людьми
Учора, 4 лютого, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які...

Учора, 4 лютого, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми в Закарпатській області.

ВІДЕО ДНЯ

Проект із поліпшення координації між відповідними державними та неурядовими структурами на Закарпатті фінансувався Європейським Союзом, співфінансувався Королівством Данія та реалізувався Міжнародною організацією з міграції (МОМ) і Закарпатською громадською жіночою організацією «Веста» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської області.

Проект «Впровадження національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Закарпатській області" реалізовувався в краї із жовтня 2013 по січень 2015 року.

Реклама

Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА забезпечував координацію проведення регіональних заходів в рамках реалізації проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Закарпатській області», сприяв у технічній підтримці інформаційних акцій, надавав організаційну підтримку. Виконавцем проекту була Закарпатська громадська жіноча організація (ЗГЖО) «Веста».

З метою координації зусиль суб’єктів Національного механізму взаємодії було організовано та проведено 9 круглих столів в районах області, охоплено 175 осіб. За період реалізації проекту в області були проведені ґрунтовні навчання для суб’єктів взаємодії. Загалом було проведено 47 заходів (тренінгів, семінарів), охоплено близько 1000 осіб.

Реклама

З травня місяця 2014 року проходила інформаційна кампанія під гаслом «Кожен постраждалий має право на допомогу!» Метою кампанії було - інформування населення Закарпатської області про можливість отримання допомоги у випадку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Було здійснено 17 телевізійних та 4 – радіо появ з проблеми торгівлі людьми, з питань встановлення статусу особи постраждалого від торгівлі людьми (ПТЛ), інформація про ризики та небезпеку з якими можуть стикнутися жителі області.

Інформування населення про можливість отримання допомоги у випадку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми відбувалося впродовж реалізації проекту через розміщення статей в місцевих ЗМІ, на сайті облдержадміністрації, департаменту соціального захисту, обласного та районних ЦСССДМ, в бібліотеках області, в центрах зайнятості, через розповсюдження розроблених та виданих плакатів, буклетів про можливість отримання допомоги ПТЛ, для фахівців видано інформаційно-методичну пам’ятку.

Під час впровадження проекту було продовжено надання допомоги ПТЛ, які вже отримали статус. Кількість осіб, які отримали статус в Закарпатській області: за 2013 рік - 6 осіб, за 2014 рік - 5 осіб, за 2015 рік - 2 осіб, кількість відмов – 0.

Реклама

Загалом по Закарпатській області за 2013-2015 рік 13 осіб отримали статус ПТЛ. Це найбільша цифра по Україні.

Усі заходи проекту сприяли підвищенню спроможності та професійної компетентності суб’єктів взаємодії щодо проведення ідентифікації та ефективності надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

До цього часу в Україні загалом та, зокрема, на Закарпатті допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, надавалася переважно громадськими та міжнародними організаціями. Утім з осені 2012 року в державі, відповідно до нового законодавства, запрацював Національний механізм взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. ЄС, Королівство Данія та МОМ допомагають ефективніше впроваджувати його в окремих регіонах України. За період 2012-2014 роки офіційний статус постраждалих від сучасного рабства було надано 79 особам, що уможливило отримання ними допомоги від українських державних органів.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно