У медичній галузі Закарпаття планують реалізувати новий інвестиційний проект
У четвер голова обласної ради Володимир Чубірко провів зустріч з експертом проекту Світового банку «Покращення здоров’я на службі у людей», народним депутатом VII скликання Святославом Хоненком. Участь в заході взяв і перший заступник голови облради Михайло Попович, декан факультету післядипломної освіти, завідувач кафедри терапії та сімейної медицини УжНУ, професор Іван Чопей. Йшлося про реалізацію нового інвестиційного проекту на Закарпатті та розробку програми реформування медичної галузі краю.
ВІДЕО ДНЯУ вересні обласна рада затвердила рішення "Про підтримку інвестиційного проекту Закарпатської області та Світового банку "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей". Проектом передбачено підвищення якості та доступності медичної допомоги на всіх етапах надання медичної допомоги, збільшення кількості надання послуг по даній проблемі, забезпечення роботи екстреної медичної допомоги частині проведення, підвищення ефективності діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, створення реєстру хворих шляхом інформатизації закладів охорони здоров'я. Потребу у ресурсах для реалізації цілей проекту передбачено в сумі 5,523 млн. доларів (в тому числі за рахунок Світового банку – 5 млн. доларів, за рахунок бюджетних коштів – 0,523 млн. доларів), – зазначає прес-служба облради.
Зазначені кошти спрямовуватимуться на здійснення конкретних заходів - придбання обладнання, придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення для ведення електронного реєстру пацієнтів.
РекламаЗа словами представника проекту Святослава Ханенка доцільно до розробки положень програми долучити на постійні основі фахівців, в першу чергу з УжНУ. Також до координаційної ради та робочої групи можливо долучити й консультантів з Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі та Австрії. Експерт зауважив, що за умови успішної реалізації проекту область зможе розрахувати і на нові інвестиції.
«Я радий, що влада Закарпаття велику увагу приділяє проектам реформування медицини. Серйозне системне реформування галузі необхідне через виклики громад. Доцільно створити обласну програму трансформації галузі охорони здоров’я. Нам треба впроваджувати добровільне медичне страхування. Це колосальний ресурс. Маємо долучати й приватну медицину до вирішення проблем сьогодення. Лише завдяки таким складовим місцеві громади зможуть залучати інвестиції для придбання інноваційних технологій», – вважає Святослав Ханенко.
РекламаВ свою чергу голова обласної ради Володимир Чубірко запевнив, що влада буде підтримувати цей проект, щоб він відбувся. «Все, що від нас залежить, буде зроблено. Стан галузі медицини складний. В нас юридично медицина безкоштовно, фактично цього нема. Але реформування таки проводиться. Чудовий приклад – як працює мережа в Мукачеві та районі. Тут район і місто співпрацюють разом і лікарня має належний рівень фінансування. В Ужгороді навпаки – мережа велика, але для пацієнта ефект від цього малий. Тому ми зобов’язані реформувати галузь за європейським зразком», - констатує керівник ради.
Також він повідомив, що керівництво області нещодавно зустрічалися з представниками міністерства охорони здоров’я, і фахівці пропонують впроваджувати на Закарпатті пілотний проект. «Інвестиції для галузі вкрай важливі. Маємо досвід наших європейських сусідів – і ми теж можемо стати двигуном реформ медичної галузі. В цьому нас підтримуватимуть і партнери з ЄС. Це початок системної роботи. Комплексна програма трансформації медицини Закарпаття дозволить запроваджувати європейські стандарти надання послуг», - вважає Володимир Чубірко.
В ході зустрічі запропоновано створити робочу групу, яка контролюватиме реалізацію цього проекту.